Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„FM99″ kultūra – popietėje „Iš Matučio užrašų knygutės“ klausysime, skaitysime ir rišime užrašų knygeles

Kovo 4 dieną 14 valandą Anzelmo Matučio memorialinis muziejus kviečia šeimas, pavienius asmenis į edukacinę popietę „Iš Matučio užrašų knygutės“.

 

Ką slepia A. Matučio užrašų knygelės, ar jūsų tėvai ir seneliai išsaugojo savo užrašų knygeles, o gal jūs dar neturite savosios? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymus rasite A. Matučio muziejuje, gamindami panašias į poeto užrašų knygeles su faksimile, bandydami joje palikti pirmuosius įrašus apie save.

Vilmantė Petrusevičienė
Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus direktorė Vilmantė Petrusevičienė

Kaip kalbėjo Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus direktorė Vilmantė Petrusevičienė: „Anzelmas Matutis prirašė ne vieną užrašų knygutę. Užsirašinėjo daugiausiai kūrybos eskizus, eilėraščių posmus, mintis, kurias vėliau panaudojo kurdamas eilėraščius. Bet rašė ne tik kūrybą, nemažai užrašų iš kelionių. Pagal užrašų knygelėse užrašytas datas galima atsekti kokioje kelionėje kuriais metais buvo, kokius įspūdžius paliko, užrašyti kelionėse sutiktų žmonių adresai, kontaktai. Yra užrašuose ir pastabų apie keliones į Meksiką, Ekvadorą, Peru… Iš visų kelionių yra kažko palikta. Dailės parduotuvėje būdavo parduodamos gana brangios knygelės, gražiais odiniais viršeliais, kasdien tokių nenusipirksi, tai A. Matutis, kai prirašydavo tą knygelę, vidinę popierinę dalį pasigamindavo naują ir apvilkdavo tais odiniais viršeliais. Kitą knygelę pasidarė iš sulenkiamo atviruko. Tas idėjas pasiskolinę, patys segsime užrašų knygutes su atviruko viršeliu. Tai A. Matučio tokie išradimai buvo“.

matutis-knygeles-1

Bilieto kaina šeimai – 3 eurai, pavieniams asmenims – 1,5 euro.

Registracija tel. 53172 el.p. matutis@alytausmuziejus.lt

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...