Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

FM99 – Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje: „Jokios išmaniosios programėlės neišmokys vaiko kalbėti“ (G. Šlenfuktaitė)

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Šioje laidoje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ kalbėjome su Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos logopede Gerda Šlenfuktaite apie vaikų kalbos raidą, sutrikimus ir pagalbą mūsų mažiesiems. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, kaip lavinti vaikučių kalbą ir kada jau kreiptis profesionalių patarimų, neatidėliojant ir neneigiant problemų.

Kaip FM99 studijoje kalbėjo specialistė: „kalba atsiranda pamėgdžiojimo būdu – kiek mes su vaiku kalbėsim, tiek rezultato turėsime. Nuolatinis bendravimas su vaiku yra nepaprastai svarbu kalbos vystymuisi. Dar vienas labai svarbus momentas – vaikų mityba, – ankstyvo amžiaus vaikų maitinimas skystu ir trintu maistu šiek tiek apriboja kalbinio aparato lavinimą, nes kieto maisto įvedimas yra pavėlintas ir liežuvis neturi galimybės ruoštis kalbėjimui. Artikuliacinės mankštos labai reikia kalbos atsiradimui“.

G. Šlenfuktaitė

Niekada jokios išmaniosios technologijos neišmokys vaiko kalbėti. Reikalingas emocinis ryšys, ypatingai mamos ryšys, kuris susiformuoja dar nuo ankstyvojo laikotarpio. Tik tuomet vaikai susidomi ir kartoja.“

G. Šlenfuktaitė

Pasak G. Šlenfuktaitės, nuo pat gimimo vaikas ugdosi savo vidinį žodyną, kurį vėliau pasitelkia jau aktyviame bendravime. Tai yra pagrindinis komunikavimo įrankis ir jį ugdyti reikia jau nuo pat gimimo. Bendravimo su vaiku neturėtų užgožti triukšmas, muzika, išmanieji įrenginiai, kurie ne moko, o atvirkščiai, užblokuoja kelią į mokymąsi, daro neigiamą įtaką smegenų vystymuisi. Tai turėtų būti pagalbinė priemonė, kuomet mes dirbam su vaiku, kalbam, mokom patys.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas prisideda prie laidos finansavimo

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...