Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Globalios Lietuvos apdovanojimų nominacijos „Už bendrystę su Lietuvos regionais“ laureate tapo alytiškė Alvija Černiauskaitė

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paskelbė Globalios Lietuvos apdovanojimų nominacijos „Už bendrystę su Lietuvos regionais“ laureatę. Ja tapo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinoji pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, lituanistinės mokyklos ir darželio „Obelėlė“ steigėja ir vadovė Alvija Černiauskaitė už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtuoju Alytaus kraštu. FM99 pasakoja Alvija Černiauskaitė

Alvija Černiauskaitė

„Man didelė garbė, kad skiriant apdovanojimą įvertintas žmogiškasis faktorius – ne investicijos pinigais, bet investicijos meile, šiluma ir išliekamąja identiteto verte“

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi tokiais žmonėmis kaip Alvija, kurie kiekvieną dieną galvoja apie Lietuvą. Tokie žmonės – su Lietuva širdyje ir mintyse, kad ir kur jie patys būtų, – yra tikra dovana Tėvynei“, – sakė Prezidentas.

„Lietuva – tai ne tik Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, Lietuva graži visais savo regionais, visomis savo spalvomis. Visomis išgalėmis siekime mažinti egzistuojančias tarp regionų atskirtis – ne tik ekonomines ar socialines, bet ir psichologines, emocines. Man pačiam tai labai svarbu ir su komanda darome tai labai nuoširdžiai, nes esame įsitikinę – kuo stipresni bus Lietuvos regionai, tuo stipresnė bus Lietuva“, – pabrėžė Prezidentas.

„Man didelė garbė, kad skiriant apdovanojimą įvertintas žmogiškasis faktorius – ne investicijos pinigais, bet investicijos meile, šiluma ir išliekamąja identiteto verte“, – kalbėjo laureatė, sakiusi, kad gyvenime vadovaujasi posakiu „Nelauk ir nežiūrėk, ką Lietuva gali duoti tau, bet pagalvok, ką pats davei ar gali duoti savo šaliai“.

A. Černiauskaitė yra gimtojo savo miesto Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje. Jos pastangomis Alytuje atsirado ir auga pasaulio alytiškių alėja, kurioje kiekvienos išvykusios šeimos atstovai gali pasodinti po augalą savo miestui, kad alėja taptų ir tam tikra globalaus kelio namo atkarpa. Laureatė dalyvavo steigiant ir įveiklinant Alytaus lietuvybės centrą, kuriame lietuvių kalbos ir istorijos žinias gerina iš užsienio sugrįžusių šeimų vaikai. Centre taikoma speciali programa buvo perimta ir kituose miestuose steigiamuose lietuvybės centruose.

Viena naujausių A. Černiauskaitės iniciatyvų – reaguojant į COVID-19 pandemiją buvo sutelktos lėšos ir suorganizuota daugkartinio naudojimo apsauginių skydų gamyba, jie buvo perduoti Alytaus miesto poliklinikai ir Alytaus rajono savivaldybei. Tos pačios iniciatyvos metu buvo prijungti ir kiti regionai. 

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...