Klausyti gyvai

18:15 - 21:00

Muzikinis kalendorius

Gyvas miestas. Žalgirio gatvė: kada baigsis darbai?

„Greičiausia, per likusias liepos mėnesio dienas darbai bus padaryti“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sigitas Stumbras.

Žalgirio gatvės atnaujinimo darbai prasidėjo 2022 metais ir buvo planuojama atnaujinti šaligatvius, pėsčiųjų takus ir važiuojamąją dalį. Vykdant darbus buvo susidurta su tam tikrais iššūkiais.

Žalgirio gatvės rekonstrukcija

„Vienoje zonoje, ties Pulko gatve susidūrėme su šiluminiu trasos įžeminimu ir kreipėmės į šilumos tinklų įmonę. Ji vertino situaciją ir įvertinusi, kad toje gatvėje šiluminės trasos jau senos, priėmė sprendimą rengti projektą ir atnaujinti trasas iki asfaltbetonio dangos paklojimo, todėl savivaldybės vykdomi darbai nusikėlė vėlesniam laikotarpiui“, – pasakoja S. Stumbras. 

Šiais metais buvo atlikti šilumos tinklų rekonstrukcijos darbai ir šiuo metu atstatomos dangos, po to bus pratęstas gatvės atnaujinimas.

„Po dangų atstatymo, savivaldybė pratęs gatvės atnaujinimo darbus“, – teigia Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas.

Atnaujinant šilumos trasas gatvė buvo giliai išardyta ir giliai supiltas gruntas bei nauja gatvės konstrukcija, todėl savivaldybė nutarė palaukti, ar naujai supilta gatvės dalis nenusės ir šiais metais naujos dangos nekloti.

„Nėra tikslinga dabar pakloti viršutinę dangą, nes bus daug blogiau, jeigu po metų reikės ją vėl visą atnaujinti, jei atsirastų prasėdimų“. – teigia savivaldybės specialistas.

Todėl buvo priimtas sprendimas užlopyti išpjaustytas vietas, sulyginti su esama danga, palaukti rudens sezoną ir jei viskas bus gerai, kitą pavasarį bus užpiltas viršutinis asfaltbetonio dangos sluoksnis, pasakoja S.Stumbras.

Sigitas Stumbras

Pasak, Sigito Stumbro, Žalgirio gatvėje 600 metrų dalyje yra paklotos šaligatvio trinkelės ir sutvarkyti borteliai, o iki liepos mėnesio pabaigos darbai Žalgirio gatvėje turi būti baigti ir leidžiamas eismas.

Gatvės darbai, kurie atsieis apie 180 tūkstančių eurų yra finansuojami Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis. Papildomai kainuos ir inžinerinių tinklų sutvarkymas, už kuriuos mokės Alytaus šilumos tinklai. 

Kodėl vienos gatvės „laiko“ ilgiau, kitas reikia remontuoti nuolat, daugiausiai lemia seniai po žeme pakloti inžineriniai tinklai, teigia S.Stumbras.

„Pakankamai retai turime problemų, kur dėl darbų kokybės reikia perdarinėti“, – pasakoja savivaldybės atstovas.

Santaikos gatvės situacija

Eismas Santaikos gatve jau leidžiamas iki Likiškėlių gatvės žiedinės sankryžos. Kitame ruože nuo žiedinės sankryžos iki miesto ribos vyksta darbai. Liepos 17 dieną čia jau prasidėjo asfaltavimo darbai, parengti pagrindai, atlikti kiti darbai, per trečdalį gatvės jau išasfaltuota.

„Planuojama, kad iki rugsėjo mėnesio eismas Santaikos gatvėje bus paleistas bet tai nereiškia, kad visi darbai bus atlikti“, – tikisi Sigitas Stumbras.

Žiedinė sankryža prie Šv. Benedikto gimnazijos

„Norai yra gražūs“, – sako savivaldybės atstovas.

,,Norime, kad žiedinė sankryža, nepriklausomai su kokia danga, bet pageidautina, kad jau būtų paklotas asfaltas, bet iki rugsėjo 1-osios eismas turi būti paleistas. Nes nepaleidus eismo, ši žiedinė sankryža sukeltų daug problemų su patekimu į Šv. Benedikto gimnazija ir kitas įmones“, – teigia Sigitas. 

Anot S.Stumbro, rangovas nemato kliūčių šiuos darbus atlikti, todėl tikimasi, kad tai bus padaryta iki rugsėjo.

Be gatvių, atnaujinami šaligatviai Likiškėlių, Jazminų, Volungės gatvėse, kur planuojama baigti darbus už „gero mėnesio“.

Plačiau pokalbyje.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...