Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Ieškai perspektyvios profesijos – kreipkis į Alytaus profesinio rengimo centrą!

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šiandien prasideda žiemos etapo priėmimas į profesinio rengimo centrus. Apie profesijas ir galimybes Alytuje „FM99“ kalbėjo su Alytaus profesinio rengimo centro direktoriumi Vytautu Zubru.

Pasak APRC direktoriaus, programos pasiūlytos ne tik tiems, kurie jau turi kvalifikaciją ir nori gilinti savo profesijos žinios, bet ir tiems, kurie turi vidurinį išsilavinimą ir nori įgyti profesiją. Atsirado ir naujų siūlomų profesijų.

„Visiškai nauja programa, kuri aptarta kartu su verslo atstovais – tai automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko profesija, ši programa skirta ir tiems, kurie turi vidurinį išsilavinimą, ir tiems, kurie nori persikvalifikuoti, ar įgyti naują profesiją”, – kalbėjo V.Zubras. 

Vytautas Zubras

Kitos naujos programos – atsinaujinančios energijos įrangos montuotojo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo, paramediko, motorinių transporto priemonių vairuotojo ir žemės ūkio verslo darbuotojo mokymo programa. 

APRC glaudžiai bendradarbiauja su regione esančiomis verslo įmonėmis bei gamyklomis, kurių prašymu centras siūlo tokias profesijas kaip automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikas.

„Tos įmonės, kurios diegia visas gamybos skaitmeninimo programas, pasigenda tokių mokymo programų, kaip ši. Tai programa, kuri apima ir mechaniką, ir hidrauliką, ir pneumatiką, ir programavimą, ir efektyvius sprendimus, tai tikrai turi išmanyti gan daug bei turi būti pasirengęs matematiniams sprendimams, programavimui ar geram brėžinių skaitymui. Tai iš tikrųjų sudėtinga programa, bet tai ateities ir šiuolaikinio laikotarpio, ten kur yra robotizacija, programa”, – apie naująją programą kalbėjo APRC direktorius.

V.Zubrus pasakojo, kad centras atsakingai ruošėsi šios naujos programos įdiegimui.

„Visų pirma, didelį dėmesį skyrėme žmogiškiesiems ištekliams – turime profesijos mokytojus ir, ypatingai, pagrindinis šios programos mokytojas – tai jaunas mokytojas, tačiau jau turi pakankamai geras kompetencijas, jis paskutinius pusė metų ruošėsi vien tik šiai mokymo programai, bendravo su verslu, tokiomis įmonėmis, kaip Stronglass, Glass LT ir kitomis. Taip pat dar turėsime papildomų stažuočių Skandinavijos valstybėse. Aš iš tikrųjų džiaugiuosi profesijos mokytoju ir manau, kad šiai programai mes esame labai gerai pasirengę”, – kalbėjo V.Zubrus.

Daugiau apie profesijas ir galimybes APRC klausykite FM99 pokalbyje su V.Zubrumi.

Priėmimas į Alytaus profesinio rengimo centrą truks iki vasario 15 dienos.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...