Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Išankstinėje peržiūroje pristatytas E. Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą!“

Režisierius Emilis Vėlyvis
Režisierius Emilis Vėlyvis

Ironiškas, savikritiškas, pavojingas jautriems žiūrovams, humoro jausmo neturintiems patriotams bei stereotipų valdomiems užsieniečiams. Tai tinkamiausi apibūdinimai naujausiam lietuvių kino režisieriaus Emilio Vėlyvio filmui „Redirected / Už Lietuvą!“, kuris buvo pristatytas išankstinėje peržiūroje. Tarptautinė filmo komanda, pasaulinio lygio kino žvaigždės bei tragikomiškas siužetas žiūrovus porai valandų tiesiog prikaustė prie kino salių kėdžių.

Ilgiau nei metus trukusi filmo pristatymo kampanija ne kartą buvo pavadinta skandalinga, humoristine, aštria bei vieną po kitos skleidė vis garsesnes žinutes apie savo vykdomas misijas – nuo žmogiškumo ir kiaulių integracijos iki  Lietuvos įvaizdžio formavimo.  Tai padėjo filmo dar nemačiusiems gerbėjams susiburti į 20 tūkst. fanų minią socialiniame tinkle „Facebook“, o filmo anonsas internete buvo peržiūrėtas daugiau nei 400 tūkst. kartų.

Filmo kadrai
Filmo kadrai

Ilgai ir garsiai aptarinėtas filmas, jo siužetas bei aktoriai šiandien atskleidė tikruosius keturių draugų britų nuotykius Lietuvoje. Šalyje, kurios jie neįsivaizdavo egzistuojant, o atsidūrę – neįsivaizdavo, kaip greičiau nešdintis iš šio keisto krašto.

Filmo pristatymo proga surengtos spaudos konferencijos metu režisierius E. Vėlyvis teigė šia kino juosta norėjęs saviironiškai pristatyti paradoksalų mažų tautų sindromą – saviplaką bei pyktį kiekvienam, drįstančiam įžeisti šalies vardą.

„Redirected / Už Lietuvą!” kiekvienas žiūrovas vertins ir supras savaip, tačiau galiausiai visi turėtų matyti, jog už šokiruojančių filmo kadrų slypi vienintelė ir nepakeičiama tiesa – meilė tėvynei. Visus, kurie ims piktintis filmo idėja ar jo forma, galiu nuraminti – trauktis jau per vėlu, nes tai tapo reiškiniu, apie kurį kalba ne tik Lietuva“, – sakė filmo režisierius.

Pasak E. Vėlyvio, filmas tapo paveikus gerokai anksčiau, nei pasiekė kino sales, kadangi apie jį kalbama jau ne pirmą mėnesį, kuriami projektai, analizuojantys Lietuvos įvaizdį, ugdoma saviironija ir mokomasi atleisti tiems, dėl kurių ir kilo filmo idėja – užsieniečiams, stereotipiškai vertinantiems Lietuvą.

Filmo kadrai
Filmo kadrai

Nors filmas gali akimirksniu perkelti žiūrovą iš Londono į gūdžią Lietuvos provinciją, realybėje jo kūrimo darbai truko gerokai ilgiau, o jų intensyvumas buvo itin didelis.

„Pasiruošimas bei komandos formavimas truko keletą metų, dar beveik pusmetį vykdėme parengiamuosius darbus, intensyvius filmavimus aikštelėse tiek Lietuvoje, tiek Londone, kurios buvo įrengtos net 38 skirtingose vietose“, – sakė viena filmo prodiuserių Asta Liukaitytė.

Filme „Redirected / Už Lietuvą!“ skirtingus vaidmenis iš viso atliko daugiau negu 50 aktorių iš Lietuvos, D. Britanijos, JAV, Latvijos, Rusijos bei Australijos. Aktorių komandos vadovo Donato Šimukausko teigimu, tai buvo didžiausia filmo stiprybė, nors jos suvaldymas tapo tikru iššūkiu.

Tragikomiškas veiksmo filmas „Redirected / Už Lietuvą!“ jau spėjo patraukti ne vieno tarptautinio kino platintojo dėmesį. Prieš pat Kalėdas pagaliau pavyko baigti derybas ir pasirašyti sutartį su Londone ir Los Andžele įsikūrusia tarptautine kompanija „Content Media Corporation“, kuri filmui padės išsikovoti pozicijas už Lietuvos ribų.

Tikslus filmo premjerų užsienyje laikas dar neaiškus. Žinoma tik viena – laukiantys jo ne Lietuvoje turės apsišarvuoti kantrybe bent iki ateinančios vasaros ar rudens.

Išskirtinis interviu su filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ režisieriumi Emiliu Vėlyviu apie šį filmą ir kiną apskritai jau šį penktadienį FM99 eteryje 14.10 val. Būkite kartu ir klausykite!

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...