Klausyti gyvai

19:00 - 19:35

Lettres de France

#IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK

Šiemet birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena, skirta tam, kad visai Lietuvai susivienijus išsaugotume kiekvieną vardą ir likimą!

Per visą tremties laikotarpį iš Lietuvos buvo ištremta daugiau nei 131 000 gyventojų, dar apie 156 000 lietuvių buvo įkalinta, tačiau tremtis nėra vien skaičiai ar datos. Gyvuliniais vagonais Sibiro kryptimi pajudėjo žmonės su skirtingais likimais, istorijomis ir mintimis, todėl šiemet svarbu parodyti, kad kiekvienas likimas yra svarbus!

14 d. 12 val. Gedulo ir vilties diena. 80-ųjų metinių minėjimas. Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Registracija ir skaitymai platformoje www.birzelio14.lt. Vieta: Miesto sodas, prie „Nurimusio varpo“

  • Dėl besitęsiančios pandemijos tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymo akciją antrus metus iš eilės nuspręsta perkelti į virtualią erdvę – specialiai sukurtą Gedulo ir vilties dienos platformą. Praėjusių metų praktika parodė, jog skaitmeninės priemonės bendram tikslui – istorijos išsaugojimui – gali sujungti dar daugiau lietuvių visame pasaulyje. Virtualūs skaitymai truko parą, o jų metu prisijungė daugiau nei 200 lietuvių iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Vokietijos, Liuksemburgo, Estijos, Kipro, Argentinos, Sakartvelo, Japonijos, Graikijos.

    Šiemet šeštą kartą iš eilės vyksiantys skaitymai taip pat bus įgyvendinami vaizdo skambučių pagalba, susisiekiant su visais iš anksto užsiregistravusiais į skaitymus. Skaitymai, kaip ir įprasta, truks parą, o jų metu tikimasi įgarsinti 40 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų.
    Taip pat projektas „Misija Sibiras“ Gedulo ir vilties dieną 11:59 val. organizuoja Visuotinę tylos minutę, kurios metu lietuviai 1 minutei bus kviečiami sustoti ir taip pagerbti tūkstančius nuo sovietų režimo nukentėjusių žmonių. Tradiciškai prie tylos minutės prisijungs Lietuvos ugdymo įstaigos, bendruomenės, valstybinės institucijos ir žiniasklaidos priemonės. Minutei muziką išjungs ir prekybos centrai, radijo stotys.

    Nors lietuvius iš viso pasaulio kviečiame jungtis į virtualią Ištark, išgirsk, išsaugok akciją! Birželio 14-ąją tremtinių ir politinių kalinių vardus ir likimus nuo 13:00 val. kartu su Lietuvos skautija visą parą gyvai įprasminimsime Vilniuje šalia Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus!

Dėl saugumo kviečiame jungtis prie virtualių skaitymų, o jei eisi pro šalį ir norėsi įprasminti mūsų tautiečius gyvuose skaitymuose, pasirūpink kauke ir kitomis apsaugos priemonėmis, apie kurias primins ir akcijos savanoriai.  Visus norinčius dalyvauti virtualiuose skaitymuose, raginame užsiregistruoti www.birzelio14.lt,

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad, nors projektas yra žinomas daugeliui apklaustųjų (89 proc.), tačiau Gedulo ir vilties dienos minėjimas visuomenėje dar nėra tapęs tradicija. 57 proc. apklaustųjų pasisakė, kad Gedulo ir vilties dienos nemini visai.
Organizatoriai teigia, kad šie duomenys tik dar kartą parodė, jog jau tradicija tapusios iniciatyvos – Visuotinė tylos minutė bei akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ – reikalingos. Būtent todėl, net ir sustabdžius „Misija Sibiras“ ekspedicijas, Gedulo ir vilties dienos minėjimo tradicija bus išlaikoma ir toliau. Vėliau akciją tęs Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kur 2006 m. ir gimė projekto „Misija Sibiras“ idėja.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...