Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Jau galima e-parašu paremti kandidatus į prezidentus, pirmauja I.Šimonytė

Pasibaigus prezidento politinės kampanijos dalyvių registracijai, toliau kampanijoje dalyvauja 14 asmenų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Penkis kandidatus kelia politinės partijos, likę devyni kandidatūras iškėlė patys. 

Pradėti rinkti rinkėjų parašus pretendentai gali nuo šiandien, trečiadienio, ir pateikę visus dokumentus. 

Elektroniniu būdu parašu paremti jau galima devynis kandidatus:

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamą buvusį krašto apsaugos viceministrą ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoją Giedrimą Jeglinską, Darbo partijos keliamą parlamentarą Andrių Mazuronį, antros kadencijos siekiantį prezidentą Gitaną Nausėdą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamą buvusį sveikatos apsaugos ministrą parlamentarą Aurelijų Verygą, parlamentarą Remigijų Žemaitaitį, savarankiškai išsikelti siekiantį mediką Eduardą Vaitkų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliamą premjerę Ingridą Šimonytę, Laisvės partijos keliamą Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą, savarankiškai išsikelti siekiantį advokatą Igną Vėgėlę, buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų.

Pasirašyti elektroniniu būdu galima „Rinkėjo puslapyje“.

Pirmą dieną pradėjus rinkti parašus iki 13 valandos Ingrida Šimonyte elektroniniu būdu jau buvo surinkusi daugiau kaip pusę reikiamų – per 11 tūkstančių. Antras daugiausiai elektroninio palaikymo sulaukęs kandidatas – Dainius Žalimas, turintis per keturis su puse tūkstančio balsų, trečiasis daugiausiai elektroninio palaikymo sulaukiančių sąraše dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda ir nuo jo straipsnio rašymo momentu labai nedaug atsilieka Giedrimas Jeglinskas.

Per tris dienas nuo pareiškinių dokumentų pateikimo būsimiesiems kandidatams ar jų atstovams VRK išduos ir popierinius parašų rinkimo lapus.

Keturi dokumentų dar nepateikę

Kol kas keturi kandidatai nepateikę pareiškinių dokumentų, tarp jų ir alytiškis verslininkas Žilvinas Treigys. Tarp kitų pareiškinių dokumentų reikia pateikti ir pažymą apie iš asmeninės sąskaitos sumokėtą 8995 eurų dydžio prezidento rinkimų užstatą. 

Tikrais kandidatais į prezidentus jie bus registruojami, jei surinks ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Užstatas kandidatams taip pat grąžinamas surinkus 20 000 parašų. Parašus galima rinkti iki kovo 28 dienos.

Šeši pretendentai kandidatuoti visai nebuvo registruoti, nes neatitiko įstatymuose nustatytų reikalavimų dėl amžiaus, dėl pasyviosios rinkimų teisės apribojimo arba nepateikė būtinų dokumentų.

Per 2019 metų prezidento rinkimus dalyvauti politinėje kampanijoje buvo užsiregistravę 17 asmenų, tačiau tik devyni užbaigė visus formalumus ir buvo įrašyti į prezidento rinkimų biuletenius.

Balsuokite apklausoje!

Komentarai (3)

  1. ALDONA KIZLAITIENĖ prieš 2 mėnesiai

    Visada palaikiau ir palaikysiu Gerb. Šimonytę

  2. Mildutė Makaravičiūtė prieš 2 mėnesiai

    Pritariu Jūsų palaikymui

  3. Henrikas Karnatka prieš 2 mėnesiai

    Sėkmės !

Comments are closed.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...