Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Jau greit sakysime „labas” POKYČIŲ AMBASADAI ir patys galėsime tapti ambasadoriais!

FM99 viešėjo Klementina Gruzdienė – Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai” vadovė. Kalbėjome apie artėjantį Lietuvos „Lietaus vaikų” dešimtąjį jubiliejų, Alytaus asociacijos veiklas, džiaugsmus ir vykstančius pokyčius augant. Netrukus galėsime ne tik sakyti „labas” POKYČIŲ AMBASADAI, bet ir patys tapti ambasadoriais!

Kovo 20 dieną Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai” švenčia 10-metį. Alytaus asociacijos „Lietaus vaikai” veikla prasidėjo prieš karantiną nuo noro tiesiog skleisti žinias apie autizmą, autizmo supratimą, edukuoti visuomenę, tačiau ilgainiui paaiškėjo, kad vien žinių nešimo nebepakanka. Kaip pasakojo K. Gruzdienė, kadangi Alytuje gyvenančios ir autizmo spektre esančius vaikus auginančios šeimos neretai turėdavo vykti į didžiuosius miestus, kad galėtų gauti ten teikiamas paslaugas vaikams, pokyčių būtinai reikėjo. Tad jie vyko, vyksta iki šiol.

Paslaugų poreikis yra milžiniškas, – į Alytaus autizmo asociaciją ateina šeimos, kurias nukreipia ir biudžetinės įstaigos, ir poliklinika, ir mokyklos, ir kitos valstybinės įstaigos, tad iš autizmo srities išaugta jau gana seniai. Tarptautinę žmonių su negalia dieną už įtraukios bendruomenės telkimą (Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai” iniciatyva „Mieste, pasikalbėkime”) bene garbingiausią šalies apdovanojimą „Lietuvos galia” iš Prezidento Gitano Nausėdos rankų į Dzūkijos sostinę parvežusi K. Gruzdienė sako, kad norisi padėti raidos sutrikimų turintiems vaikams, teikti pagalbą šeimoms, švietimo bendruomenei… Veiklų laukia labai daug, tad tenka vis ieškoti kitų būdų, kaip tapti stipresniems ir labiau atliepiantiems.

Iš kairės pusės: L. Ramanauskas, K. Gruzdienė, E. Malinauskienė

Stovim ant pokyčių slenksčio! Kadangi ateina žmonės ne tik su autizmo diagnoze, bet ir su daugybe kitų raidos sutrikimų, kreipiasi ne tik alytiškiai, bet ir iš aplinkinių miestų bei miestelių, asociacija keičiasi ir auga. Tai jau seniai ne tik autizmo, ne tik Alytaus, ne tik vaikų asociacija. Kaip sako Klementina, atstovaujam labai didelę šalį, tad reikia ambasadorių – tam tikrų tarpininkų, galinčių atstovauti šiai didelei neuroįvairovei ir teikti daugiau kokybiškų paslaugų.

„Pokyčių ambasada”. Pasak FM99 viešnios, kad organizacija galėtų augti, reikia pereiti nuo savanoriškos organizacijos į tvarią, profesionalią, kuriančią darbo vietas specialistams, galintiems savo žinias ir profesionalumą skirti pagalbai. Norisi nepriklausyti tik nuo projektinio finansavimo, kad būtų galima užtikrinti nenutrūkstamą, nuoseklią veiklą. Prie to kviečiama prisijungti visuomenė, – tapti ambasadoriais, galinčiais prisijungti prie pokyčių!

VšĮ „Pokyčiu ambasada“ susikūrė tam, kad visuomenės durys prasivertų plačiau neuroįvairovei, kad įtraukties būtų daugiau.

Organizacijos veiklos tikslas – padėti šeimoms, kuriose auga autizmą ar kitus raidos sutrikimus turintys vaikai, ir kartu atstovauti šioms šeimoms, stiprinti „diplomatinius santykius“ tarp dviejų pasaulių, mažinti stigmatizaciją negalios atžvilgiu.

Pokyčių ambasados veikla – tai:

  • šeimų, specialistų konsultavimas;
  • ugdymo paslaugos (terapinės, intervencinės, lavinamosios);
  • savitarpio pagalba;
  • bendruomenės atstovavimas, advokacija;
  • visuomenės nuostatų keitimas, edukacija;
  • savanorystės skatinimas.

Kaip kalbėjo K. Gruzdienė, tapti ambasadoriais ir padėti vaikams tobulėti, stiprėti, galime kiekvienas!

Vienas iš būdų – skiriant 1.2 proc. gyventojų pajamų mokestį VšĮ Pokyčių ambasada (Kodas: 306247067).

Taip pat galime paremti organizacijos siekį teikti kompensuojamas terapijas šeimoms https://www.aukok.lt/projektai/Raudonu-zandu-klubas?fbclid=IwAR03MxBnVjRf7q1mWkJax_iaiSmpWsT-qV1emP1_fT2VuV7ah3Sy5L4fj5k

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...