Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Jau greitai – Dzūkijos (Dainavos) Metų uždarymo renginys

Gruodžio 1 d. Varėnos kultūros centre suburs įspūdingas įvykis – Dzūkijos (Dainavos) metų uždarymo renginys. Tai bus išskirtinis meno ir muzikos vakaras, kuris apima ne tik menininkų kūrybinius darbus, bet ir sakralinės muzikos festivalio „Su palaimintuoju Teofiliumi 2023“ premjerą. FM99 pokalbis su dirigentų ir idėjos autoriumi Robertu Beinariu ir Mariumi Galiniu Varėnos kultūros centro  direktorės pavaduotojas kultūrinei veiklai.

Renginyje galėsite mėgautis meniniu akcentu – meno kūrėjos Dianos Lukošiūnaitės karpinių paroda „Dainavos krašto padavimai karpiniuose“. Tai puiki galimybė susipažinti su unikalia lietuviška tautine ornamentika bei pasakojimais, atskleidžiančiais krašto istoriją ir mitologiją.

Pagrindinis vakaro akcentas bus premjera – „Dzūkiška sakmė apie Dzievulį ir žmogelį“. Tai pasakojimas, paremtas prelato Broniaus Bulikos pasakojimu ir persakytas kunigo Pranciškaus Čivilio. Šią sakmę muziką perteiks kompozitorius Giedrius Svilainis, o idėjos autorius ir dirigentas Robertas Beinaris.

Pasakojimas atgaivins legendą apie Dzievulį, kuris susitinka su žmogeliu, sukeldamas keletą neišspręstų mįslių ir stebuklų.

Dzievulis – Vytautas Rumšas (balsas)
Kunigas – Pranciškus Čivilis (skaitovas)
Žmogelis – Eimantas Bešėnas (tenoras)
Amerikonas – Deividas Staponkus (baritonas)
Dzūkiška dvasia – Judita Leitaitė (mecosopranas)
Davatka – Aušra Liutkutė (sopranas)
Piemenukas – Linas Drąsutis (baritonas)

Šis įvykis būtų neįmanomas be renginio organizatorių – Varėnos kultūros centro ir Dzūkijos regioninės etninės kultūros globos tarybos, kurie įkvėpė šią unikalų vakarą. Renginio finansavimą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė ir S. Karoso labdaros paramos fondas, o partnerių gretose yra Lietuvos nacionalinė filharmonija, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla, M. K. Čiurlionio draugija Senosios Varėnos skyrius ir Muzikos idėjos.

Tai tikrai nepraleistinas vakaras visiems, kurie domisi kultūra, muzika, bei nori įsigilinti į Lietuvos krašto istoriją ir sakralines temas. Įėjimas į renginį laisvas, tad kviečiame visus į šį ypatingą meno ir muzikos įvykį!

Nuotraukose Dzūkijos (Dainavos) metų atidarymo akimirkos.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...