Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Savaitgalio promenada

„Jeigu norime sukurti bendruomenę, turime sudaryti jai sąlygas“

Kiekvienoje bendruomenėje yra iniciatyvių žmonių, jų netrūksta ir Alytaus mieste. Seniūnaitijos ir aktyvistai nepraleidžia galimybės pakeisti, pagerinti aplinką, kurioje žmonės gyvena. FM99 studijoje Panemunės seniūnaitijos seniūnaitė Irina Juškauskienė.

Nuo 2015 metų moteris dirba Panemunės bendruomenės žmonėms, jų gerovei ir kiekvieną dieną kelią žmonių gyvenimo kokybės lygį. Iniciatyvos yra pagrindiniai įrankiai, kurių dėka žmonių kiekviena diena tampa lengvesnė ir įdomesnė. 

„Gyvo draugystės kiemo“ projektas

Pasibaigus Alytiškių iniciatyvų balsavimui, gyventojų balsus patikrinusi ir susumavusi konsultacinė grupė konstatavo, kad bus įgyvendintas „Gyvo draugystės kiemo“ projektas. 

„Gyvo draugystės kiemo“ projekto iniciatyva – tai noras sukurti bendruomenę daugiabučių kiemuose. „Bendraudama su aplinkiniais žmonėmis ir vietiniais, supratau, kad yra vietų, kurios gali būti tam įveiklintos“, – pasakoja I. Juškauskienė.

„Norisi sukurti tokią vietą, kur senjorai, mamos su vaikais, sportuojantys ar neįgalūs žmonės galėtų aptarti vienas kito dieną. Jeigu norime sukurti bendruomenė, kad ji būtų aktyvi, turime sudaryti jai sąlygas“, – dalijasi Panemunės seniūnaitijos seniūnaitė. Visa projekto informacija buvo parengta pačios Irinos Juškauskienės, tiek vizualas, tiek surinkta informacija.

Iniciatyvų projektai

Šiemet balsavimui internetu buvo pateikti penki iniciatyvų projektai: trys mažųjų projektų kategorijoje, du – didžiųjų. Balsavimas už iniciatyvas buvo skelbiamas du kartus, nes po pirmajame ture buvo per mažai balsuojančių, be to, už iniciatyvas balsavo ir ne mieste registruoti gyventojai, kas nėra leidžiama. 

Iš viso balsavo 1277 gyventojai. Suskaičiavus balsus patvirtinti 948 teisingai užpildyti biuleteniai. Anot Alytaus m. savivaldybės, gyventojų aktyvumas panašus, kaip kitais metais. Tam, kad gyventojų pasiūlytos idėjos būtų įgyvendinamos, jos turi surinkti tam tikrą kiekį balsų: mažos apimties projektams – 0.5 % Alytaus gyventojų balsų, didelės – 1 %.

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...