Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Ką duos euras Lietuvai?

Ką duos euras Lietuvai?

Ka duos euras LietuvaiFM99Euro įvedimas padės Lietuvai pritraukti užsienio investicijas ir užtikrins stabilumą geopolitine prasme, ketvirtadienį pareiškė Vilniuje viešintis Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi (Marijus Dragis).

Kalbėdamas euro įvedimui skirtoje konferencijoje, M.Draghi sakė, kad prisijungdama prie euro Lietuva rodo, jog „bendra valiuta yra patraukli, nepaisant sunkumų kai kuriose valstybėse narėse“. Pasak jo, buvimas Eurozonoje Lietuvos BVP padidins 2 procentais.  Anot jo, būdamos vienos šalys praranda savo suverenumą.

„Tarptautiniai investuotojai paprastai laiko Baltijos šalis kaip priklausančias vienai ekonominei erdvei. Latvijai ir Estijai jau naudojant eurą, o Lietuvai atidedant jo įvedimą, Lietuva turėtų aiškų konkurencinį atsilikimą pritraukiant investicijas iš užsienio“, – sakė M.Draghi.

„Be to, priklausymas bendrai valiutai gali užtikrinti stabilumą valstybei dabartinėje geopolitinėje aplinkoje“, – pridūrė Europos centrinio banko vadovas.

Valstybinės institucijos euro įvedimui visiškai pasiruošę ir viskas vyksta pagal planą, FM99 sakė Finansų ministras Rimantas Šadžius. Anot jo, svarbiausia, jog sėkmingai pertvarkomos informacinės technologijos viešajame sektoriuje.

Lietuva eurą įsives nuo kitų metų pradžios.

konferencija euro tema (4)Trečiadienį paskelbta apklausa rodo, kad Lietuvoje euro priešininkų ir šalininkų yra panašiai tiek pat – valiutos pakeitimui pritaria 47 proc., nepritaria – 49 proc. šalies gyventojų.

M.Draghio teigimu, kitų šalių patirtis leidžia tikėtis, kad parama eurui išaugs, kai žmonės bus geriau informuoti apie naująją valiutą.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas  sakė, jog vienas svarbiausių dalykų – bendrumo jausmas, o euras – natūralus žingsnis užprogramuotas jau prieš dešimtmetį.

Anot Europos Centrinio banko vadovo, Tarptautiniai investuotojai paprastai laiko Baltijos šalis kaip priklausančias vienai ekonominei erdvei. Latvijai ir Estijai jau naudojant eurą, o Lietuvai atidedant jo įvedimą, Lietuva turėtų aiškų konkurencinį atsilikimą pritraukiant investicijas iš užsienio.

——

Lietuvos centrinio banko vadovas teigia nematantis priežasčių, kodėl Lietuvoje vidutiniu laikotarpiu turėtų augti infliacija.

Jis tikisi, kad pavyks išlaikyti maždaug 2 proc. kainų augimą. „Vidutiniu laikotarpiu mes, žinoma, išlaikysime tikslą – 2 proc. infliaciją, tad nematau jokių priežasčių, kurios tai turėtų pakeisti, kurios galėtų daryti didelę įtaką infliacijos augimui šioje pasaulio dalyje“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė Vitas Vasiliauskas. Europos centrinio banko vadovas Mario Draghis (Marijus Dragis) teigė nesibaiminantis, jog prie euro zonos prisijungia valstybė, kurioje šiuo metu yra defliacija.

Kitos naujienos

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kad nuo rugsėjo 1...

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...