Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

Kada iš gaisravietės bus išvežtos atliekos, kol kas niekas negali pasakyti

Antradienio rytą posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija diskutavo apie gaisravietės tvarkymo darbus. Kaip informavo Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Rolandas Juonys, jis su Aplinkos ministerijos atstovais aptarė atliekų išvežimo iš gaisravietės klausimus. Deja, pasak komisijos pirmininko, minėtų atliekų išvežimo iš gaisravietės klausimas lieka atviras. Kas ir kada išveš susidariusias atliekas, kol kas nėra aišku. Kaip FM99 sakė miesto meras Nerijus Cesiulis .

 

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį pranešė, kad pavojingos atliekos iš neseniai degusios Alytaus padangų perdirbimo įmonės bus pradėtos išvežti šią savaitę.

Pasak jo, tuo užsiims valstybės valdoma pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“, tačiau išvežimo sąskaitas galiausiai turės padengti perdirbimo įmonė „Ekologistika“.„Dar šią savaitę bus pradėtos vežti atliekos“, – BNS sakė K. Mažeika.Alytaus miesto savivaldybės sudarytos Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Rolandas Juonys antradienį teigė, kad atliekų išvežimo iš gaisravietės klausimas lieka atviras. Pasak jo, kas ir kada išveš susidariusias atliekas, kol kas nėra aišku.„Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius sakė, kad bendrovė yra pasirengusi išvežti atliekas, bet tam reikia pagrindo.„Tam, kad galėtume vykdyti paslaugą, reikia turėti kažkokį teisinį pagrindą, ar sutartį, ar pavedimą. Turi būti aišku, kas atliekų perdavėjas, turi būti aišku, kokiomis sąlygomis perimi tas atliekas, kas už tai mokės“, – BNS teigė L. Andronavičius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus padalinys sulaukė pirmųjų žolės ir želmenų tyrimų rezultatų iš gaisro padangų perdirbimo gamykloje paveiktų teritorijų. Padidėjęs jų užterštumas sunkiaisiais metalais neužfiksuotas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba taip pat atlieka  Alytuje ir apylinkėse kritusių gyvūnų ir paukščių gaišenų tyrimą. Pirminiais duomenimis, gyvūnai ir paukščiai galėjo uždusti. Primename, kad ekstremali situacija Alytaus mieste vis dar nėra atšaukta.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras skubos tvarka įvertino Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones UAB „Ekologistika“. Šioje bendrovėje, užsiimančioje naudotų padangų perdirbimu ir utilizacija, spalio 16-osios naktį kilo didžiulis gaisras, kurio padaryta žala aplinkai preliminariai vertinama daugiau nei 5-iais mln. 300 tūkst. eurų.

Nuo pat gaisro įmonėje UAB „Ekologistika“ įsiliepsnojimo spalio 16 dieną, iki spalio 28 dienos Aplinkos apsaugos agentūra kartu su kiek vėliau iš Lenkijos atvykusiomis mobiliosiomis laboratorijomis matavo oro kokybę Alytaus mieste ir rajone.

Mobiliosios laboratorijos matavo pagrindinių oro teršalų – kietųjų dalelių, azoto oksidų, sieros dioksido, anglies monoksido, benzeno koncentracijas. Teršalų koncentracijų viršijimai buvo užfiksuoti spalio 18-21 dienomis. Kietųjų dalelių KD10 vidutinė paros koncentracija spalio 18-21 d. viršijo ribinę vertę nuo 1,1 iki 2,6 karto.Kitomis dienomis (spalio 16-17 d. ir 22-28 d.) nei vienam teršalui nustatyta trumpo laikotarpio ribinė vertė nebuvo viršyta.

 

Taipogi buvo imti oro mėginiai lakiųjų organinių junginių koncentracijos nustatymui įvairiose Alytaus miesto ir rajono vietose, taip pat Birštone, Balbieriškyje, Prienuose, Marijampolėje, Lazdijuose (matavimo taškai pažymėti žemėlapyje).

Analizuotų lakiųjų organinių junginių koncentracija nei vienoje tyrimų vietoje neviršijo ribinių verčių, išskyrus vienkartinį etilbenzeno koncentracijos viršijimą spalio 19 dieną (1,4 karto) Alytuje, prie pat gaisravietės. Kai kurių lakiųjų organinių junginių koncentracija buvo mažesnė už nustatymo ribą arba mėginiuose aptikti tik jų pėdsakai.

 

 

Prašome gyventojų neiti į padangų perdirbimo įmonės gaisravietės patalpų teritoriją, nes vidaus aplinka yra pavojinga sveikatai ir gyvybei.Kviečiame gyventojus užpildyti apklausą, kuri skirta surinkti informacijai apie juntamą aplinkos užterštumą, faktinę informaciją apie gaisro padarinius, gyventojų parengimą ir kt. Apklausą rasite čia https://arcg.is/100nfW

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...