Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Kaip dingo apie 180 tūkst. eurų Alytaus savivaldybėje – ar policijai pavyks nustatyti ?

Policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Alytaus miesto savivaldybėje, kai netinkamam adresatui galėjo būti pervesta apie 180 tūkst. eurų. Apie tai FM99 informavo Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė. Alytaus miesto savivaldybė su pareiškimu, prašant pradėti tyrimą dėl sukčiavimo, į policiją kreipėsi trečiadienį. Policijos teigimu, pareiškime nurodoma, kad savivaldybė turėjo pervesti pinigus už atliktus darbus Latvijos bendrovei, tačiau ji jų nesulaukė – pinigai galėjo patekti ne į tą sąskaitą.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis trečiadienį teigė, kad tarnybinis patikrinimas dėl kelių remontams skirtų ir galbūt ne ten pervestų pinigų pradėtas ir savivaldybėje.Anot mero, prieš pervedant pinigus galėjo būti pakeisti įmonės rekvizitai, tačiau kol kas nežinoma, tai padaryta tyčia, ar įsivėlė klaida.Už didelės vertės svetimo turto įgijimą apgaule gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Situacija FM99 komentuoja – Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Jurgis Krasnickas  

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Jurgis Krasnickas

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Jurgio Krasnicko pareiškimas

Alytaus miesto savivaldybės administracija ir aš, kaip naujai paskirtas jos direktorius, sieksiu kuo greičiau išsiaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo gauti dokumentai ir priimtas sprendimas pervesti lėšas į pakeistą vienos įmonės sąskaitą, nors, pasirodo, kad iš tiesų pateikti dokumentai galėjo būti suklastoti.
 
Vakar paaiškėjus, kad lėšos – 187 tūkstančiai eurų – nepasiekė jas turėjusios gauti įmonės, iš karto kreipiausi į banką dėl galimybių sustabdyti lėšų pervedimą ir policijos pareigūnus, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriui dėl lėšų pervedimo pavedžiau atlikti auditą, apie situaciją informavau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį.

Auditas turėtų atsakyti, ar savivaldybės administracijoje pakanka būdų ir priemonių tinkamai įvertinti gaunamus dokumentus, ar darant pavedimus, yra užtikrinami tam tikri saugikliai, kad būtų išvengta klaidų ar piktavališkumo, kokiomis aplinkybėmis buvo pateikti ir įregistruoti galimai suklastoti dokumentai. 

Šiandien galima konstatuoti faktą, kad įmonė, kuriai buvo pervesti pinigai už atliktus darbus pagal pateiktą sąskaitą ir patvirtintus aktus, vakar mus informavo, kad visi pateikti dokumentai dėl jos sąskaitos pakeitimo yra suklastoti ir netikri, o lėšų ji nėra gavusi. 

Tikiuosi, kad dokumentus suklastojusius asmenis nustatys teisėsaugos pareigūnai. Savo ruožtu noriu papildyti, kad pirmoji informacija apie ketinimus vėl pakeisti įmonės sąskaitą savivaldybę pasiekė dar lapkričio pradžioje, kai aš dar net nebuvau paskirtas savivaldybės administracijos direktoriumi. 

Užsienio įmonė, laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą ir dirbanti Alytuje, rugpjūčio mėnesį pirmą kartą informavo savivaldybę apie iš tiesų pakeistą banko atsiskaitomąją sąskaitą. Tikėtina, kad tokia informacija pasinaudota ir siekiant apgaulės būdu gruodžio mėnesį užvaldyti už atliktus įmonės darbus gautinas lėšas. 

Bet kokias insinuacijas ir įtarinėjimus, kad aš asmeniškai kokiu nors būdu galėjau prisidėti prie šios situacijos, vertinu kaip negarbingos politinės kovos ir suinteresuotų asmenų skleidžiamus gandus ir siekį pasinaudoti kriminalu kvepiančia situacija vardan savo asmeninių tikslų. 

Per mėnesį savivaldybės administracija įvykdo apie du tūkstančius pavedimų, o viena iš administracijos direktoriaus funkcijų – sąskaitas ir pavedimus vizavus ne vienam atsakingam asmeniui,  juos patvirtinti, o ne fiziškai patikrinti įmones Registrų centre ar jų banko sąskaitas. 

Raginu visas emocijas palikti nuošalyje, dėkoju Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, pradėjusiam ikiteisminį tyrimą ir tikiuosi, kad šios istorijos aplinkybės ir joje veikiantys asmenys bei jų interesai bus operatyviai išaiškinti ir įvertinti. 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Jurgis Krasnickas 
 

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...