Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Kalėdinis stebuklas atkeliauja į Alytų! Gruodžio 1-ąją įžiebsime eglutę!

Turbūt visi sutiks, jog laikas iki Kalėdų ir pačios Kalėdos yra nuostabus laikotarpis metuose, kai dažnai išgirstame sakant: Kalėdos – stebuklų metas! O stebuklai – tai kažkas, ko nėra mūsų kasdieniniame gyvenime ir kas turi nustebinti, tad šiais metais labai tikimės maloniai nustebinti Alytaus miesto gyventojus. Tiek mažus tiek didelius, – sako Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Aistė Kuniejienė, viešinti FM99 studijoje.

Viešnios teigimu, labai norisi, kad kasmet alytiškiai sulaukę Kalėdų laikotarpio patirtų ką nors naujo, todėl šiais metais Rotušės aikštėje, bus galima išvysti ne tik gražiai papuoštą Kalėdų eglutę, bet ir netruks įvairių veiklų:

 • nuo lapkričio 27 dienos Rotušės a. veiks Kalėdinis kupolas su Mini krautuvėle ir kupole organizuojamomis edukacijomis, kurių metu bus mokomasi gaminti vaško žvakes, kvepalus, kristalų apyrankes, muiliukus, kalėdinius žaisliukus ir kitus Kalėdų jaukumą kuriančius dalykus.
 • Kiekvieną savaitgalį šeštadieniais ir sekmadieniais nuo gruodžio 2-osios iki gruodžio 26-osios mažųjų alytiškių ir jų tėvelių Rotušės aikštėje prie Kalėdų eglutės lauks Kalėdų senelis;
 • Šiais metais mažųjų alytiškių lauks ir naujiena – šeštadieniais veiks Alytaus miesto teatre įsikūrusi Kalėdų senelio rezidencija, kurioje bus rodoma kalėdinių trumpametražinių filmų programa „Kalėdinis Tindirindis“, vyks daug įdomių edukacijų, mažuosius alytiškius džiugins kalėdinis paštas, įvairūs konkursai, saldainiai ir dovanėlės.
 • šeštadieniais Rotušės a. koncertuos Alytaus jaunimo centro kolektyvai;
 • nuo gruodžio 13 iki 27 d. ant teatro sienos bus rodomi įvairūs kalėdiniai animaciniai filmukai;
 • nuo gruodžio 21 iki 30 d. Rotušės aikštėje vaikučius linksmins nemokama Kalėdinė karuselė;
 • gruodžio 23 dieną Alytaus miesto gatvėse bei Rotušės aikštėje bus galima išvysti triukšmingą Kalėdų senelių keturračių karavaną.
 • Prie Kalėdų eglutės alytiškiai taip pat atras specialią šventinę fotografavimosi erdvę, kur galės įamžinti savo švenčių laukimo akimirkas.

Tad geros nuotaikos, šypsenų ir stebuklų šiais metais Rotušės aikštėje tikrai netruks!

Aistė Kuniejienė

Šiais metais Kalėdų laukimas Alytuje bus ypatingas. Alytaus mieste sužibs ne viena, o net dvi Kalėdų eglės. Viena – tradiciškai miesto centre, Rotušės aikštėje, kita ilgiausioje, tris Alytaus mikrorajonus jungiančioje, Naujojoje gatvėje (Naujosios g, Vilties g., Jazminų gatvių žiede) prie prekybos centro LIDL.

Miesto centre, Rotušės aikštėje, alytiškius džiugins tikra, natūrali eglė. A. Kuniejienė džiaugiasi, kad miesto šventę kuria ne tik Alytaus miesto savivaldybė, bet ir bendradarbiaujantys alytiškiai, – eglutė bus puošta pačių alytiškių, kūrėjo Arvydo Švirmicko ir jo komandos – Taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo darbuotojų, gamintomis dekoracijomis, o nuostabiai gražią Rotušės aikštės eglę, kuri augo nuosavo sklypo teritorijoje, miestui padovanojo alytiškis Mečislovas Borisevičius.

Naujojoje gatvėje stovės karkasinė keturiolikos metrų aukščio eglė, dengta gyventojų dovanotomis eglių šakomis. Šios eglės vaizdu galės džiaugtis aplinkinių mikrorajonų gyventojai, nes ji bus puikiai matoma ir per daugiabučių langus. Taip pat bus puošiamos erdvės prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro, S. Dariaus ir S. Girėno g. bei Jotvingių gatvėje.

Na, o Kalėdų eglutės įžiebimo šventė šiemet vyks pirmąją kalendorinę žiemos dieną – gruodžio 1-ąją.

Šventės pradžios Rotušės aikštėje laikas 18.00 val., kad visi po darbų galėtų susiruošti ir patogiai neskubėdami atvykti. Alytiškiai ir miesto svečiai bus pakviesti į ypatingą šventę LEDO STEBUKLAS!

Rotušės aikštėje lauks ne tik įspūdingas šou, koncertas, mažųjų alytiškių mylimas Kalėdų senelis, bet ir svarbiausias šventės akcentas – Kalėdų eglutės įžiebimas. Ledą tirpdančių emocijų jums tikrai nepritrūks!

Renginys bus transliuojamas ir tiesiogiai, tad nesvarbu, kuriame pasaulio krašte bus ir ką veiks bet kuris alytiškis, turės galimybę tapti stebuklingos šventės dalimi!

Prie Taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo jau nuo paties ryto alytiškiai galės pasidžiaugti tradicine prakartėle, kurią kūrė Arvydas Švirmickas su komanda bei šurmuliuos Taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo mugė, o belaukiant Kalėdų eglutės įžiebimo šventės, alytiškiai galės apsilankyti prekybininkų kalėdinėje mugėje, kuri nusidrieks nuo Rotušės aikštės iki Laisvės angelo.

Jaukumą ir šventinę nuotaiką kuriančiomis lemputėmis pasipuoš Alytaus Rotušės aikštėje esantys medžiai. Šviečiančios dekoracijos papuoš atkarpą nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Senamiesčio skvero, taip pat Pulko, Jotvingių gatves.

Žinoma, prie šventiškos nuotaikos kūrimo ir puošimo kviečiamas prisidėti kiekvienas, kuris nori, jog miestas Kalėdas pasitiktų gražiai, jaukiai ir su pačiomis geriausiomis emocijomis. Kviečiami gyventojai, kurie gyvena individualiuose namuose ar daugiabučiuose, pasipuošti savo gyvenamųjų namų aplinką. O įstaigos ir verslo organizacijos kviečiamos pasipuošti savo aplinką.

Kalėdos – stebuklų metas! Tad kurkime Kalėdų grožį kartu.

Kaip kalbėjo FM99 viešnia: „Kalėdos toks metas, kurio turbūt labiausiai laukia mažieji alytiškiai. Jie ir mus, suaugusius, užkrečia ta šventiška ir pakilia nuotaika, nes kartais mes per daug įsisukę į rutiną ar skubėdami, aplink save nepastebime Kalėdų jaukumą kuriančio grožio. Nepastebime, koks šis švenčių laukimo laikas be galo žavingas! Tad sustokime, apsidairykime, pasidžiaukime ir kurkime Kalėdų stebuklą patys!”

„Miesto informatorius“

Komentarai (1)

 1. Bastunas prieš 7 mėnesiai

  Neskubant, 18val,ne visiem gaunasi....bent 19val. reiktu ar jus manot,tik savivaldybe dirba?

Comments are closed.

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...