Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Karjeras“ Alytuje siūlo paslaugas ne tik moksleiviams

Pirmadienį, vasario 5 dieną, Alytuje atidarytas atnaujintas Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras „Karjeras“. Nuo šiol „Karjero“ paslaugos praplėstos ir bus teikiamos visiems gyventojams, ne tik jaunimui.

https://www.facebook.com/FM99.lt/videos/1389732708570938

„Kaip atrodys mūsų ekonominis potencialas didžiąja dalimi priklausys nuo to, kokie žmonės bus parengti darbo rinkai, kokios kursis darbo vietos ir kur Lietuvoje,“ – „Karjero“ atidaryme kalbėjo  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Anot jos, ypač didelis dėmesys skiriamas darbui su ilgą laiką nedirbančiais asmenimis ir perkvalifikavimui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Centrai sujungti, paslaugos praplėstos

Įkurti 5 regioniniai karjeros centrai, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos, o karjeros specialistai, buvę Užimtumo tarnyboje susijungė, „FM99“ pasakoja  karjeros centrų  koordinatorė Inga Nomeikienė.

Karjeros centrų  koordinatorė Inga Nomeikienė

„Karjeros paslauga, kaip ir buvo teikiama, taip ir teikiama,“  – aiškina I.Nomeikienė. 

Tačiau paslaugos bus teikiamos platesniam spektrui žmonių – ne tik jaunimui, moksleiviams ar registruotiems užimtumo tarnyboje, bet „nuo vidaus registruoto kliento iki išorės, nuo moksleivio iki senjoro.“

Kreiptis į „Karjerą“ galite ne tik ieškodami darbo, bet ir nusprendę jį keisti.

„Kada esame nusprendę keisti karjerą, pažinti save, apsispręsti, kur studijuoti, galbūt persikvalifikuoti norim, tai mūsų specialistai turi labai daug įrankių, testų ar savęs pažinimo galimybių, tai tokioj kryžkelėj ar pusiaukelėje, kai nežinai, ką apsispręsti, tikrai „Karjeras“ padės“, – tikina centrų koordinatorė.

Centras aptarnaus viso regiono gyventojus, atidaryme dalyvavo ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis bei Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė.

Inovatyviausias „Karjeras“ – Vilniuje

2024 metais iš viso suplanuota keturiolika tokių centrų atidarymų, didžiausias ir inovatyviausias bus atidarytas Vilniuje metų pabaigoje, pasakojo atidaryme dalyvavusi Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė.

Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė

Anot jos, „Karjeras“ padės apsispręsti, kokiu keliu pasukti: „Tokie klausimai kyla jaunimui, kyla mums, kai mes atsiduriame vidurio amžiaus krizėje, pagalvojame, tai kokiu keliu mums dabar čia pasukti, ar teisingu keliu mes visą gyvenimą ėjome, ar mes laimingi, o galbūt norime būti kažkurioje kitoje vietoje. Būtent šitas centras turės atsakyti šituos klausimus. Būtent šiam mūsų kolegos ir turės padėti žmogui susiorentuoti, kokiu pasukti“.

Alytuje veikia jau penkerius metus

Alytuje  karjeros centras jaunimui „Karjeras“atidarytas 2019 m. balandžio 12 d.  Jame po vienu stogu jaunas žmogus gali gauti visas reikalingas paslaugas karjeros valdymui – nuo individualių konsultacijų, informacijos apie praktikas ir savanorystę mieste iki verslumo skatinimo. 

Toks karjeros centro modelis užsienio šalyse jau sėkmingai veikia. Alytaus „Karjerą“ iniciavo „Kurk Lietuvai“ projekto dalyvės Akvilė Naginionytė ir Dovilė Dilienė.

Kitos naujienos

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...