Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Kateryna iš Dniepro miesto Ukrainoje: Ką jūs užsienyje galite padaryti, tai pasirūpinti pabėgėliais

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

FM99 toliau kalbina Ukrainos žmones, išgyvenančius karą. Kateryna Ziezulina iš Dniepro miesto. 

Žiūrėkite pokalbį su Katerina iš Dniepro Ukrainoje

Katerina, kuriame mieste jūs gyvenat?

Gyvenu Dniepre, anksčiau jis buvo vadinamas Dnepropetrovsku, galbūt kai kurie jūsų klausytojai taip jį žino. Tai didelis miestas, per milijoną gyventojų ir sakyčiau Ukrainos viduryje.

Kaip Jūsų mieste situacija, ar dar ramu, ar jau taip pat vyko kovos?

Ketvirtadienį mes ėjome į slėptuves keliose miesto vietose, pora kartu bombardavo anksti ryte, mes bijojom, kad pragaro, kuris laukia mūsų, pradžia, buvo tikrai baisu, daug žmonių valė rūsius ir ruošėsi ten praleisti naktį. Tačiau ačiū dievui nuo ketvirtadienio mūsų mieste ramu ir tikiuosi, kaip taip ir išliks, tačiau gretimuose rajonuose aktyvūs kariniai veiksmai vyksta ir mes nuolat gaudome žinias nuolat, kad būtume pasiruošę, bet tikimės geriausio.

Jūs dirbate savanorių centre?

Normaliai aš dirbu edukacijos srityje, taikos edukacijos, kaip tai bebūtų dabar juokinga, bet nuo ketvirtadienio negaliu nieko daryti, dvi dienas aš buvau kaip daržovė ir negalėjau nusiraminti, ir galiausiai šeštadienį, nežinau kas atsitiko, gal pirmasis šokas baigėsi ir didžiulis pyktis privertė mane kažką daryti, tad susiradau šią galimybę – savanoriauti. Aš gyvenu arti miesto centro, kur yra savanorystės centras, kur žmonės neša  maistą, drabužius, medikamentus, viską kas reikalinga sužeistiems ar pabėgę iš kitų regionų, tad vakar rūšiavau tuos daiktus, padėjau pakuoti ir transportuoti  tiems, kuriems to reikia šiuo metu.

Tas pats dabar vyksta Lietuvos šešiuose didžiausiuose miestuose, žmonės renka daiktus, ruošia siųsti į Ukrainą. Kas bus rytoj, ar tai bus tam tikra prasme normali diena, vaikai eis į mokyklas, ar viskas uždaryta, kaip viskas atrodo?

Kas bus rytoj niekas nežino, nuo ketvirtadienio mes gyvename kitame laiko matavime, 1 diena, 2 diena, visi pamiršę ar tai penktadienis, ar šeštadienis, ar kokia diena, nes visi tiesiog laukia kad viena diena baigtųsi ir prasidėtų kita taiki diena. Dviems savaitėms Švietimo ministerija sustabdė mokymo procesą ir paprašė vaikus likti namuose. Įmonės, kurios nėra strateginės svarbos taip pat nutraukė darbą, nes žmonės lieka namuose, ar slėptuvėse, rūsiuose, priklausomai nuo to, kokiame mieste gyvena, bet kai kurios įstaigos lieka dirbti, kurios teikia būtinas paslaugas.

Tikrai nežinau kas bus rytoj, aš tiesiog noriu, kad karas baigtųsi ir Rusijos kariuomenė važiuotų namo iš mano Tėvynės . Manau mums reikės labai daug laiko žmonėms atsistatyti bei atstatyti infrastruktūrą, manau matėt pastatą sugriautą, miestus, kuriuos bombarduoja, bet svarbiausia, kaip reiks atstatyti žmones psichologiškai, nežinau kaip sėdėti rūsyje kelias dienas ir tai išgyventi. 

Ačiū už tai, ką darote ir mums.

Daug draugų užsienyje klausia, ką jie gali padaryti, kaip padėti, manau geriausia, ką galit padaryti, galite pasirūpinti pabėgėliais, kurie važiuoja iš šalies, rinktis aikštėse, kalbėti su savo vyriausybėmis, kad jie dėtų visas pastangas, kad Rusija paliktų Ukrainą.

FM99 kalbėjo Kateryna Zeziulina iš Dniepro.

4 karo diena, Kijevas – pasakoja Andrii Bystrov

Mariya, Charkivas: „Šviečia saulė, labai norisi gyventi ir labai norisi, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

Žiemos pradžia Lietuvoje, Kalėdų laukimo ir gerų darbų metas. FM99 kalbino Alytaus Raudonojo kryžiaus vad...

„Donatas Čemeris sukūrė dainą, kuriai tekstą parašė Rūta Lukoševičiūtė, ir pasiūlė man padainuoti...

Gruodis jau įsibėgėjo, oro ir eismo sąlygos šiuo metu gana sudėtingos, o dėl atšiauresnio žiemos klimato ...

„Tikriausiai nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į oro sąlygas, kelio būklę, nuvažiavo nu...