Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fm99/domains/fm99.lt/public_html/wp-content/themes/itsbase/functions.php on line 302
Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kokias pagrindines traumas vaikai patiria mokykloje?

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, specialistai įspėja apie tris pagrindines mokyklų erdves, kur vaikai susižeidžia dažniausiai ir rimčiausiai. Skaičiuojama, kad apytiksliai kas šeštam Lietuvos vaikui per metus tenka pabūti traumatologų pacientu, o per vasarą nukritusi suaugusiųjų laikino nedarbingumo statistikos kreivė vėl ima kilti aukštyn rugsėjį, kai vaikai sugrįžta į mokyklas.

Pagal patiriamų traumų skaičių šalyje lyderiauja miestai: Klaipėda, Alytus, Panevėžys ir Vilnius. Draudimo bendrovės BTA duomenimis, kasmet susižeidžia apie 14 proc. apdraustų darželinukų ir iki 20 proc. apdraustų moksleivių, kai kurie – po keletą kartų.

vaikai su kuprinem
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, specialistai įspėja apie tris pagrindines mokyklų erdves, kur vaikai susižeidžia dažniausiai ir rimčiausiai

BTA specialistai išskiria tris pagrindines vietas, kuriose mokyklinio amžiaus vaikai traumas patiria dažniausiai: 

  1. Koridorius, laiptai. Čia vaikai turi galimybę bėgioti, dūkti bei stumdytis. Tai ypač aktualu, kalbant apie pradines mokyklas, kurios įrengtos buvusiose vaikų darželių patalpose. Tokiose mokyklose laiptų aikštelės, koridoriai yra itin siauri, pritaikyti ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie yra ne tik mažesni, bet ir ne tokie judrūs, kaip pradinių klasių moksleiviai. Dažniausios pasitaikančios traumos – rankų, kojų kaulų lūžiai, sausgyslių plyšimai, nikstelėjimai, patempimai ir išnirimai.
  1. Sporto salė, aikštelė bei stadionas. Užsiimdami aktyvia fizine veikla vaikai dažnai pažeidžia raumenis, raiščius ir sausgysles, patiria kaulų lūžius, smegenų sukrėtimus. Būna, kad kojos pirštas lūžta ar išnyra, vaikui spiriant futbolo kamuolį.
  1. Darbų pamokos. Berniukai gana dažnai susižeidžia dirbdami aštriais, sunkiais įrankiais: plaktukais, pjūkliukais, kaltais – medikams tenka siūti žaizdas mažiausiai keliomis siūlėmis. Mergaitėms aktualesnė nudegimų rizika, tačiau tokių atvejų pasitaiko retai.

Draudimo išmokos už vaiko traumą svyruoja nuo keliasdešimties eurų, jei ji smulki, iki kelių tūkstančių eurų už rimtą, sudėtingą traumą. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, pernai Lietuvoje įvairias traumas patyrė 87,8 tūkst. vaikų, arba kas šeštas vaikas iki 18 metų. 2015 metais tūkstančiui šalies gyventojų teko 168,4 vaikų traumų.

Praėjusiais metais vaikų traumų daugiausiai pasitaikė Klaipėdoje (195,6 atvejo tūkstančiui gyventojų), Alytuje (195,1), Panevėžyje (193,7) ir Vilniuje (192,0). Mažiausiai vaikų traumų užfiksuota Skuodo rajone (97,8).

 

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.