Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Kokie pagrindiniai pokyčiai vyko atliekų surinkimo srityje?

 

FM99 studijoje viešėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. Laidoje kalbėjomės apie praėjusių metų iššūkius, pagrindinius pokyčius atliekų surinkimo srityje. Maisto atliekų surinkimas, daiktų surinkimo pavilionai, gyventojų atliekų rūšiavimo tendencijos ir sąmoningumas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas

Prie daugiabučių namų esančias atliekų surinkimo aikšteles žmonės dažnai užstato transporto priemonėmis, todėl išvežimo paslaugą teikiančios įmonės darbuotojai negali privažiuoti prie tokios aikštelės ir laiku ištuštinti konteinerių.

 

Kai kurie kiemų keliukai yra siauri ir, jeigu jie užstatyti, vežėjai po kurio laiko turi grįžti tikėdamiesi, kad automobiliai bus patraukti. Kartais tai daryti tenka keletą kartų. Toks automobilių statymo atvejis dažnai pasitaiko prie Sudvajų g. 18 namo. Vairuotojai prie šio namo nesilaiko taisyklių ir automobilius stato neleistinoje vietoje.

Atliekų vežėjai taip pat pastebi,  kad gyventojai dažnai atliekas palieka tiesiog šalia konteinerių, todėl čia susidaro didelis jų kiekis. Atliekos, veikiamos įvairių oro sąlygų, skleidžia nemalonų kvapą, todėl sunku užtikrinti kiemo švarą. Komunalinės atliekos šalia daugiabučių namų išvežamos kasdien, jeigu nėra užstatytos konteinerių aikštelės ir privažiavimo keliukai, o varpo formos (stiklo, popieriaus ir plastiko) konteineriai ištuštinami juos užpildžius 80 proc., bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

Gyventojų prašoma neužstatyti keliukų prie konteinerių aikštelių (AMS nuotr.)

Artėjančiu šventiniu laikotarpiu gyventojai išmeta trečdaliu daugiau atliekų nei įprastomis dienomis. Atliekų vežėjai dirba be poilsio dienų. Todėl prašome gyventojus rūšiuoti atliekas bei neužstatyti privažiavimo prie konteinerių keliukų. Ir tai daryti ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir kasdien. Atliekų vežėjai bus dėkingi gyventojams už supratingumą.

Primename, kad į popieriui skirtą konteinerį galima mesti laikraščius, žurnalus, kartoną, vokus, skrajutes, rašomąjį ir pakavimo popierių, lankstinukus, knygas ir jų viršelius, popierines ir kartonines maisto pakuotes, dovanų maišelius ir dėžutes. Į plastikinį – maišelius, plėveles, kombinuotas pakuotes, plastikinius butelius ir maisto pakuotes, dėžutes, indelius, metalinius dangtelius, gėrimų ir konservų skardines, kitas smulkias metalines atliekas. O į stiklo konteinerį – butelius, indus, stiklainius, stiklo pakuotės, duženas ir atraižas.

Komunalinių ir pakuočių atliekų surinkimo paslaugą mieste atlieka UAB „Ekonovus“.

Nauja ARATC paslauga biudžetinėms įstaigoms – maisto atliekų surinkimas

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ryžosi dar vienam eksperimentui – pirmasis Lietuvoje pradėjo surinkinėti maisto atliekas iš biudžetinių regiono savivaldybių įmonių: ugdymo ir švietimo, sveikatos priežiūros ir kitų įstaigų, kuriose teikiamos maitinimo paslaugos.

Ši paslauga biudžetinėms įmonėms papildomai nieko nekainuos – ji bus teikiama pagal bendrus rinkliavos principus.

Naujovė dar tik pradedama įgyvendinti, bet daugelis įstaigų jau pasirašė sutartis su ARATC, kurio darbuotojai ne tik nemokamai surinks ir išveš maisto atliekas, bet ir sutvarkys visus tam būtinus dokumentus.

„Tai – ne tik pagalba bei palengvinimas biudžetinėms įmonėms, bet pirmiausia – galimybė mažinti mišrių atliekų kiekį bei siekis išsiaiškinti realią situaciją maisto atliekų tvarkymo srityje, kurioje, deja, yra daug nesąžiningos veiklos ir manipuliacijų“, – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...