Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Kur kreiptis dėl lengvatų už atliekų tvarkymą?

Daugelis atliekų turėtojų, mokėdami vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą, gali pasinaudoti ir naudojasi įvairiomis jiems priklausančiomis lengvatomis. Kokiais atvejais ir kokio dydžio lengvatos gali būti taikomos, nustato savivaldybių tarybos. Teisę į numatytas lengvatas patvirtinančius dokumentus gyventojai kartu su prašymu turi pristatyti į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą.

„Prašymus ir pažymas gyventojai gali atnešti, gali atsiųsti juos paprastu ar elektroniniu paštu“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius. Jis priminė, kad nuo šių metų liepos 1 d. keisis apmokėjimo už atliekų tvarkymą tvarka, o kartu – ir pagal ją taikomos lengvatos. Kokios lengvatos bus teikiamos nuo liepos, spręs vėlgi regiono savivaldybių tarybos, o dėl jų taikymo reiks kreiptis į Atliekų tvarkymo centrą.

Daugelis atliekų turėtojų, mokėdami vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą, gali pasinaudoti ir naudojasi įvairiomis jiems priklausančiomis lengvatomis

Iki liepos 1 d. galioja senoji lengvatų taikymo tvarka. P. Turčinavičius taip pat primena įstatymo nuostatą, numatančią, kad rinkliava už atliekų tvarkymą negali viršyti 1 proc. vieno gyvenančio asmens ar šeimos vidutinių metinių pajamų. Ši lengvata, įteisinta ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos teisės aktuose, galios ir po liepos 1 d.

Teisę ja pasinaudoti turintys asmenys turi kreiptis į savivaldybės, kurioje turi jiems nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto, Socialinės paramos skyrių, kurio specialistai informaciją apie šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamas perduos rinkliavos administratoriui.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...