Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Kyjivo ligoninės priėmimo skyriaus vadovė: Jeigu atveš rusų kareivius, kuriuos reikės gydyti, aš išeisiu pirma

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Bohdana Pokydko – Priėmimo ir diagnostikos skyriaus vedėja didelėje Kijevo ligoninėje, kuri tapo karo ligonine. Čia vežami tiek sužeisti kariai, tiek ir sužaloti civiliai. FM99 pokalbis su medike apie darbą karo sąlygomis, kas yra „rūšiavimas“ į juodus, žalius, raudonus ir geltonus, neįtikėtiną Ukrainos žmonių vienybę ir pareigą Tėvynei, dėl kurios išnyksta savisaugos instinktas.

Bohdana pasakoja apie sunkiausią dieną darbe: „Tą dieną vienu metu mums į ligoninę atvežė 35 žmones. Tada mums teko prisiminti, kas yra rūšiavimas kare, yra toks medicininis terminas – geltonas, žalias, raudonas ir juodas. Juodas – miręs, žalias – lengvas ligonis, kuris gali palaukti, geltonas – vidutinio sunkumo, o raudonas – turi atsidurti operacinėje tuoj pat.“

„Pradžioje šokas, kai supranti, kad juos veža nebe greitosios pagalbos ar kariniais medicininiais automobiliais, o tiesiog ZIL’ais, kuriuose suguldyti sužeistieji, nes tiesiog juos stengiasi kuo greičiau pristatyti į ligoninę.“ – prisimena medikė.

Ji tikisi, kad neteks susidurti su situacija, kai atveš rusų karius, nes tada, sako, pirma išeitų: „Jie ne žmonės ir pagalbos nežmonėms aš nesuteikčiau“.

Ir dabar veža civilius iš Bučios, Borodiankos, Irpinės, Hostomelio, sužeistus ar, kuriems reikalinga kita medicininė pagalba, ir kurios jie tiesiog negalėjo pasiekti. Ne visada pavyksta išgelbėti nekrozės apimtas galūnes. Psichologinė žmonių būsena taip pat labai prasta, su jais teks ilgai dirbti psichologams ir reabilitologams, sako N.Pokydko: „Kai kurie tiesiog be sustojimo verkia“.

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...