Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Laisvės keliu nuo Baltijos kelio … iki Putinų

Renginį “Laisvės keliu nuo Baltijos kelio iki paskutinio sovietų kario išėjimo” susibūrusios organizuoja Putinų, Kalvos ir Panemunės seniūnaitijos. Mums svarbi mūsų istorija. Mums rūpi mūsų vienybė. Mūsų tikslas išsaugoti ir drauge prisiminti laisvos nepriklausomos Lietuvos kelio pradžią, paminėti istorinius įvykius, skleisti žinią kad vieningumas keičia mūsų likimus ir gyvenimus. FM99 studijoje pasakojo Putinų bendruomenės atstovė ir viena iš renginio organizatorų Dovilė Petkevičienė.

Dovilė Petkevičienė

1989 m. rugpjūčio 23 d. įvykiai saugomi daugelio prisiminimuose iki šių dienų, kuomet per akciją, pavadintą Baltijos keliu, apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis ir sudarė gyvą, daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę nusidriekusią per visas tris šalis, taip sujungdami Vilnių, Rygą ir Taliną. Ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą bei ryžtą kovoti.

Atsižvelgus į miestų, rajonų atstovų siūlymus, suplanuoti akcijos dalyvių maršrutai: per Vilnių vyks vilniečiai, birštoniečiai, prieniškiai ir dzūkai (Lazdijų, Varėnos, Druskininkų, Alytaus gyventojai); suvalkiečiai turėjo sukti ties Vieviu ir per Maišiagalą pasiekti savo atkarpą, Rytų Lietuvos rajonų atstovai priskirtas atkarpas pasiekė vykdami Molėtų–Kauno kryptimi, Vidurio Lietuvos rajonų atstovai – Kauno–Ukmergės kryptimi, aplinkinių Aukštaitijos rajonų žmonės – rokiškėnai, kupiškėnai, anykštėnai – jungiamaisiais keliais (apie 10 km) pasukę link Panevėžio į einančią nebaigtą autostradą; nuo Panevėžio link Lietuvos ir Latvijos sienos akcijos dalyviai važiavo per Panevėžį, o žemaičiai ir pamario krašto gyventojai – per Pasvalį ir jungiamaisiais keliais pasiekė savo atkarpas; biržiečiai turėjo užpildyti 5 km atkarpą ir susijungti su latviais pasienyje.

Šiandien prisimename tą 1939-ųjų metų rugpjūčio 23-iąją, kai Maskvoje buvo pasirašytas baisus išdavystės ir būsimo pasaulinio karo pradžios dokumentas – Molotovo-Ribentropo paktas. Juo buvo pasmerktos ištisos tautos, buvo pasmerkta pasaulio taika. Molotovo ir Ribentropo sutartis padarė didžiulę žalą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Tūkstančiai žmonių buvo nužudyta, šimtai tūkstančių išvežta į vergiją Sibire.

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...