Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

"Laisvos darbo vietos Dzūkijoje"- nedarbas lėtės mažiau nei buvo prognozuota

Laisvos darbo vietos Dzūkijoje – labai mažai žingsneliais nedarbas mažėja Alytaus regione, jį mažinti padeda ir jaunimo įdarbinimo subsidijavimo programa.

Iš viso šalyje dabar registruota 201,8 tūkst. bedarbių – 10,01 proc. darbo amžiaus šalies gyventojų, įregistruota 4,9 tūkst. laisvų darbo vietų: pardavėjams – 409, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams – 237, rinkimų komisijų nariams – 176, rinkodaros specialistams ir pardavimų vadybininkams – 147, dažytojams, dailidėms, staliams ir kitiems statybų darbininkams – 632, virėjams – 133 ir siuvėjams – 103.

Pastarąją savaitę bedarbio statusas buvo suteiktas 6,2 tūkst. darbo ieškančių žmonių.

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigė, kad šiemet nedarbo lygis turėtų sumažėti iki 13, 5 proc., o ne iki 14 proc., kaip prognozuota anksčiau.
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigė, kad šiemet nedarbo lygis turėtų sumažėti iki 13, 5 proc., o ne iki 14 proc., kaip prognozuota anksčiau.
„Reikia atsižvelgti, kad tolesniem darbo rinkos pokyčiams įtakos turės nauja valdžia. Partijos, kurios programose numatė didinti minimalų mėnesio atlyginimą, gali padidinti nedarbą. (…) Mes paskaičiavome, kad jeigu MMA būtų padidintas iki 1500 litų, nedarbas galėtų padidėti dvigubai“, – pristatytoje makroekonomikos apžvalgoje teigė G.Nausėda.

2013 ir 2014 metų nedarbo lygio prognozių SEB analitikai nepakeitė – jis turėtų siekti atitinkamai 12 proc. ir 10 procentų.

kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...