Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lazdijų ligoninė pasirašė finansavimo sutartį su ligonių kasomis be akušerijos paslaugų

Lazdijų ligoninė šią savaitę pasirašė finansavimo sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl paslaugų teikimo be akušerijos paslaugų, patvirtino meras Artūras Margelis. Pasak mero, gimdyvėms paslaugos bus teikiamos ir toliau, už Akušerijos skyriaus išlaikymą mokės savivaldybė.

„Sutartis pasirašyta – nebegalime nepasirašinėti, nes mums nebemoka pinigų. Aišku, kad jie akivaizdžiai diktuoja sąlygas. Mūsų pusę privertė pasirašyti“, – sakė meras. Anot jo, ligoninės vadovas jį informavo, kad protokole įrašyta, jog įstaiga nesutinka, jog akušerijos skyrius būtų panaikintas. A.Margelis sako, jog šiuo metu rengiamasi kreiptis į teismą, kad ligonių kasos tęstų finansavimą akušerijos paslaugoms.

Lazdiju ligonine
Lazdijų ligoninė šią savaitę pasirašė finansavimo sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl paslaugų teikimo be akušerijos paslaugų

„Mūsų advokatai žino, kad yra KT nutarimas, kuris aiškiai nurodo, kad įstatymai prieštarauja Konstitucijai, kad paslaugų „kvotavimas“ yra neteisėtas. Turiu omeny, kad 300 gimdimų kvotos neturi būti (…). Jei ligoninė turi licenciją, atitinka visus reikalavimus, tai jos reikalas teikti paslaugas, o ligonių kasos turi apmokėti, nesvarbu, kiek paslaugų bebūtų“, – poziciją dėstė Lazdijų savivaldybės vadovas. Anot jo, balandžio pradžioje tarybos skirtų 50 tūkst. eurų turėtų pakakti skyriaus išlaikymui apie pusmetį, vėliau bus sprendžiama dėl tolesnio paslaugų finansavimo iš savivaldybės biudžeto.

Lazdijų ligoninė šiemet atlyginimams išmokėti ir vaistams pirkti jau paėmė 100 tūkstančių eurų paskolą, anksčiau skelbė savivaldybė. Vilniaus teritorinė ligonių kasa sprendimą Lazdijų ligoninei nebemokėti už akušerijos paslaugas aiškino tuo, kad ši gydymo įstaiga neatitinka nustatytų kriterijų – priima mažiau kaip 300 gimdymų per metus, o artimiausia tokias paslaugas teikianti įstaiga yra ne toliau kaip už 50 kilometrų. Pernai Lazdijų ligoninėje priimti 183 gimdymai. Nuo metų pradžios Lazdijų ligoninė gimdyvėms suteikė paslaugų už 25 tūkst. eurų. Ši suma bus dengiama iš įstaigai skirtos Lazdijų savivaldybės paramos.

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...