Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Lietuvos ambasadorė Kinijoje: „Vertinsim Kinijos darbus, o ne pasisakymus“

Klausykite „Europos klubą” Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Ambasadorė Diana Mickevičienė

Nors Kinija Vakaruose bando laviruoti savo pozicija, lyg ir nepadeda Rusijai Ukrainos kare ir netgi pareiškia susirūpinimą civilių žūtimis, tačiau propagandinė mašina pačios šalies viduje visiškai sutampa su Rusijos. 

„Rusija dėl karo Ukrainoje nekalta, kalta pati Ukraina, NATO ir JAV“. Instrukcijos išdalintos ir mokytojams, kad žinotų kaip „teisingai“ kalbėti su mokiniais. CNN išanalizavo 5000 postų kinietiškame Tviteryje Weibo, iš 300, kuriais buvo daugiausiai dalintasi, 140 buvo cituojami Rusijos oficialūs šaltiniai. 

Nors Pekinas nepritaria Vakarų sankcijoms prieš Rusiją ir atsisakė pasmerkti Maskvos veiksmus Ukrainoje ar vadinti juos invazija, tačiau atsirado atsargumas investuojant į Rusiją.

Kinijos valstybinė „Sinopec Group“ sustabdė derybas dėl didelių investicijų į naftos chemijos ir dujų projektą Rusijoje. Stabdomo sandorio kaina – pusė milijardo dolerių.

„Vertinsim darbus, o ne pasisakymus,“ – Kinijos pozicijos atspėti nebando Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė.

Lietuvos santykiai su Kinija jau senokai įtempti, ir esame piešiami užsienio žiniasklaidoje kaip baltas drąsus peliukas stojęs prieš milžinišką pandą. Tačiau Kinija labai pasikeitė per pastarąjį dešimtmetį, sako Lietuvos ambasadorė šioje šalyje, arba tiksliau –  šiai šaliai, nes dabar Diana Mickevičienė reziduoja Lietuvoje – diplomatams nebeliko vietos Kinijoje, o šalies vis didesnis užsidarymas daugiau nei akivaizdus. 

Ar Kinija išliks Rusijos drauge Ukrainos karo akivaizdoje ir kurlink suka ES santykiai su šia šalimi – Europos klubas kalbina ambasadorę Dianą Mickevičienę.

„Priimam domėn, kad Kinija sakė nepritarianti karui, gerbianti teritorinį Ukrainos vientisumą, bet lygiai taip pat svarbu, kad Kinija toliau nepadėdų pažeisti tarptautinės tvarkos“, – sako D.Mickevičienė, – „Visi sutaria, kad Kinijai turi būti labai tvirtai pasakyta, kad jeigu ji prisideda prie karo Ukrainoje viena ar kita prasme, tai turės didelės įtakos tolesniems ES ir Kinijos santykiams.“

Ambasadorė Diana Mickevičienė įteikiant skiriamuosius raštus

ES turi savotišką strategiją Kinijos atžvilgiu atžvilgiu, kurioje Kinija partnerė, ekonominė konkurentė ir sisteminė varžovė, pasakoja D.Mickevičienė. Daug problemų kyla dėl to, kad Kinija Europoje gali daug daugiau nei Europa Kinijoje. 

„Mūsų įmonės ten patiria daug daugiau barjerų nei Kinijos įmonės čia, todėl pradėta kalbėti apie abipusiškumą, kad sąlygos jiems čia ir mums ten turi būti vienodos, ir dabar turim skausmingą procesą, kur ES bando atsikovoti tas vienodas sąlygas, kad santykis būtų lygiavertis“, – kalba ambasadorė.

Jei Kinijos eksportas atkeliauja į ES „vieno langelio“ principu – iškart į 27 valstybes, tai neveikia atvirkščiai į Kiniją. 

Plačiau apie ES, Lietuvos ir Kinijos santykius, investicinę politiką Kinijos atžvilgiu klausykite Europos klubo pokalbį su LR ambasadore Kinijoje Diana Mickevičiene.

The Economist
Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas” dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Lietuvos Vyriausybės rũmuose minimas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO 20-metis.

Dzūkijos futbolo klubas DFK „Dainava“ po ilgos pertraukos pagaliau grįžta žaisti į Alytų - savo n...

Paroda Alytaus kultūros centre veiks 2024-04-25 – 2024-06-08.Parodas kviečiame apž...

Balandžio 30 d. 12:00 val., antradienis, Alytaus Rotušės aikštė.