Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Lietuvos ir Olandijos ekspertai Alytuje sprendė miesto susisiekimo problemas

Alytaus miesto savivaldybėje vyko dvišalis (olandų ir lietuvių) darnaus miestų mobilumo planavimo seminaras, kurį atidarė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius ir Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingenas. Seminaro metu kalbėta apie gerąją Nyderlandų Karalystės patirtį dviračių, viešojo transporto infrastruktūros kūrime, kurią būtų galima pritaikyti Alytuje.

Plačiau apie šį susitikimą laidoje „Gyvas miestas“. Klausykite „FM99“ pokalbio su Bertu van der Lingenu (vertimas į lietuvių k.)

Alytaus meras V. Grigaravičius džiaugėsi, kad toks seminaras vyksta būtent Alytuje – tai puiki proga ieškoti naujų iniciatyvų mūsų miestui. „Džiugu, kad sulaukėme ekspertų dėmesio ir šis seminaras vyksta Alytuje, didžiausiame Pietų Lietuvos mieste. Dzūkijos sostinė garsėja savo verslu, kokybiška produkcija ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Siekiame plėtoti ir dviračių infrastruktūrą – Alytuje yra 28 km dviračių takų, kurie bus tiesiami toliau. Esame pasirengę priimti ir įgyvendinti visas naudingas iniciatyvas, kad žmonių gyvenimas būtų patogus, o Alytus patrauklus investicijoms ir miesto svečiams“, – kalbėjo V. Grigaravičius.

Anot Nyderlandų Karalystės ambasadoriaus, siekiama, kad šis seminaras būtų ne vienetinis susitikimas, bet ilgalaikio šalių bendradarbiavimo pradžia. „Darnus miestų mobilumas labai svarbus. Jo kūrimas reiškia dviračių, viešojo transporto infrastruktūros plėtojimą, keliavimo pėsčiomis pasirinkimo skatinimą ir bendrą miestų transporto kultūros kūrimą ir plėtojimą. Tikiu, kad tai bus ne vienetinis pasidalijimas gerąją patirtimi, bet ilgalaikio bendradarbiavimo pagrindas“, – radijo stočiai „FM99“ sakė nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Bert’as van der Lingen’as.

IMG_5019
Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingenas ir miesto meras Vytautas Grigaravičius (AMS nuotr.)

Seminaro metu ekspertai iš Nyderlandų Karalystės skaitė pranešimus apie dviračių infrastruktūros tobulinimo galimybes mažuose miestuose bei kodėl svarbu keisti visuomenės požiūrį į alternatyvias transporto priemones, kalbėta apie miesto architektūrinius, erdvinius sprendinius, darančius įtaką darniam miestų mobilumo planavimui, saugumą keliuose ir vaikų švietimą šiomis temomis žaidimų forma.

Po seminaro Alytaus miesto savivaldybėje Lietuvos ir Nyderlandų Karalystės architektai ir kiti ekspertai surengė dirbtuves, kuriose buvo analizuojamos Alytaus miesto vietinio transporto planavimo užduotys, vyko diskusijos. Dvišalis (olandų ir lietuvių) darnaus miestų mobilumo planavimo seminaras vakar taip pat vyko Vilniaus miesto savivaldybėje.

IMG_5054
Alytaus miesto savivaldybėje vyko dvišalis (olandų ir lietuvių) darnaus miestų mobilumo planavimo seminaras, kurį atidarė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius ir Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingenas. Seminaro metu kalbėta apie gerąją Nyderlandų Karalystės patirtį dviračių, viešojo transporto infrastruktūros kūrime, kurią būtų galima pritaikyti Alytuje (AMS nuotr.)

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...