Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Lietuvos šešėlis – 9 milijardai eurų, o Dzūkijoje ritosi „Baltoji banga“

 

Lietuvos šešėlis sudaro apie ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto – apie  9 mlrd. eurų, o per Dzūkiją nusirito „Baltosios bangos“ organizuojama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Taip norima atkreipti dėmesį  į šešėlinės ekonomikos ir mokesčių vengimo problematiką: į nelegalaus darbo, „vokelių“ mokėjimo ir kontrabandos neigiamas pasekmes. VMI paskelbė, kad būtina šviesti visuomenę ir pradeda rengti viešinimo projektus mažiausiems šalies piliečiams.

Alytaus AVMI darbuotojai kalbino Alytaus apskrities gyventojus

Alytaus AVMI darbuotojai kalbino Alytaus apskrities gyventojus

Šiemet akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ dalyviai gyventojus pasitiko su informaciniais atvirukais, simboliškai įdėtais į permatomą – skaidrų vokelį, taip siekiant siųsti skaidrumo žinutę Lietuvos žmonėms. Lankstinuke yra visa būtina informacija kovai su šešėliu. Gyventojai turėtų visuomet reikalauti fiskalinio kvito už įsigyjamas prekes ar paslaugas, pirkti tik legaliai platinamą produkciją, pranešti apie mokesčius slepiančias įmones bei vietas, kur parduodamos kontrabandinės prekės, įsidarbinti ir įdarbinti legaliai.

Alcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“
Alcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Dešimt Alytaus AVMI darbuotojų iš Alytaus, Druskininkų, Lazdijų gatvėse kalbino Alytaus apskrities gyventojus, apdalindami lankstinukais. Nors oras ir nelepino, tačiau dzūkai noriai ėmė lankstinukus, diskutavo mokesčių mokėjimo klausimais.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...