Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

Ligoninė chirurgijos skyriaus neturės dar metus, bet situacija dėl COVID19 gerėja

Lietuvoje naujų atvejų skaičius mažėja tendencijos, tačiau COVID-19 pacientų skaičius šiuo metu vis dar yra 5 kartus didesnis, nei kad buvo prieš antros bangos pradžią, o mirtingumas 20–30 % didesnis nei įprastu metu. FM99 kalbina – Alytaus St. Kudirkos ligoninės direktorių Artūrą Vasiliauską.

Situacija ligoninėje gerėja, direktorius sako:,,Mes šiandien jau teikiame visas tas paslaugas kurias turime teikti, kurios mums leidžiamos licencijoje teikti.” 

Anot A. Vasiliausko COVID – 19  atoslūgis Alytuje jau juntamas, bet liga yra vis dar šalia ir bet kada gali suaktyvėti. Vyriausybė planuoja nuo pirmadienio atlaisvinti grožio paslaugų ir mažų parduotuvėlių veikimą, ligoninės direktorius mano, kad planuojantys pradėti dirbti, teikti paslaugas, turėtų būti labai sąmoningi.

,,Tas atlaisvinimas turėtų būti protingas ir tie kurie pradės teikti paslaugas, būtų gerai, kad jie būtų sąmoningi, ir atvykstantys klientai, ir paslaugų teikėjai.” – sako A. Vasiliauskas, nes reikia saugotis trečios, ar net ketvirtosios koronaviruso bangos. 

Šiuo metu Alytaus ligoninėje yra 40 ,,kovidinių” lovų ir 6 vietų reanimacija. Taip pat, ligoninėje šiuo metu beveik nėra sergančių gydytojų, o visi medicinos darbuotojai paskiepyti.

Chirurginio skyriaus remontas nuplaukė

Tuo metu Alytaus ligoninės chirurgijos skyriaus rekonstrukcijos projekto epopėja tęsiasi. Pernai šiam remontui iš Vyriausybės gauti pusė milijono eurų nepanaudoti, dėl šio projekto iš pareigų išlėkė admnistracijos direktorius Rolandas Juonys ir jo pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

Remonto paslaugų pirkimo istorija tęsiasi nuo praėjusių metų pradžios. Taryba nusprendė imti milijono paskolą remontui, patikslintas remonto projektas įvertintas beveik 2,5 mln eurų. Viešųjų pirkimų planą direktorius mero paliepimu padidino savarankiškai, be tarybos pritarimo iki tokios sumos ir paskelbtas konkursas remonto paslaugoms pirkit. 

Iš konkurso pašalinti keli dalyviai ir laimėtoja pripažinta UAB “Infes”, siūliusi galimai didžiausią kainą – 2,4 mln eurų. UAB “VA statyba” tuomet padavė savivaldybę į teismą ir laimėjo – šis liepė grąžinti visus į konkursą ir procedūrą atlikti iš naujo.

Per tą laiką baigėsi kalendoriniai metai, nuplaukė Vyriausybės skirti pinigai, atėjo ir naujas savivaldybės biudžeto periodas. Tvirtinant biudžetą pakankamos sumos jame nebuvo skirta ir galiausiai konkursas išvis nutrauktas, neva dėl neskirtų pinigų. Tačiau tarybos posėdyje tvirtinant biudžetą meras Nerijus Cesiulis tarybos nariams aiškino, kad peržiūrėjus pasiūlymus ir paaiškėjus, kad trūksta pinigų, ateis į tarybą, kuri ir nuspręs, skirti pinigų papildomai, ar nutraukti konkursą.

„Alytaus piliečių“ facebook’o puslpayje rašoma, jog tarybos nariams Nerijus Cesiulis aiškino, kad bus atplėšti vokai, tada jei truks pinigų, ateis į tarybą ir jau taryba spręs, ar surasti pinigų papildomai, ar nutraukti konkursą.

Tarybos posėdžio metu Vytautas Jastremskas paklausė, kas bus, jeigu nesulaukus vyriausybės sprendimo dėl pinigų skyrimo arba neskyrimo bus atplėšti vokai, bus sustatyta eilė ir bus patvirtintas nugalėtojas, ar tokiu atveju sutartis bus pasirašyta. Laikinoji direktorė Palmira Raškauskienė atsakė, kad meras pasakė, kad tada komitetams bus pristatyta ir taryba galės apsispręsti. Klausimą pakartojos ir traybos narys Gediminas Daukšys, ar jei kaina bus didesnė tarybai reiks apsispręs ar mokėt didesnę kainą ar nemokėt.

Nerijus Cesiulis atsakė: „…jei bus kaina didesnė nei milijonas, tada ateisime į tarybą ir sakysime – ką darome, kaip planuojame elgtis ir taryba priims sprendimą.

Tarybos posėdžio momentas ir mero pažadai nuorodoje:

https://youtu.be/kbMSdhE4294?t=5348″

Nieko panašaus neįvyko, savivaldybė paskelbė, kad konkursas nutrauktas.

Ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas sako, kad situacija nėra aiški ir jam: ,,Administracija, mūsų chirurgai, esame tam tikri įkaitai, kadangi iš patalpų išsikraustėm liepos mėnesio antroje pusėje, paruošemė viską, o kas įvyko, tas įvyko (…) priežasties negalėčiau pasakyti”. 

Direktorius mano, kad dabar viskas nusikels bent pusei metų, bet bijo, kad rekonstrukcija užtruks ir dar ilgiau, o šis skyrius ligoninei yra gyvybiškai svarbus: 

,,Chirurgija yra (…) kaip kelrodė žvaigždė”, – sako A.Vasiliauskas, o šis skyrius, anot jo,  rodo visos ligoninės lygį ir pasirengimą teikti kokybiškas paslaugas, o užtikrintų patalpų neturėjimas ,,tikrai nepuošia mūsų ligoninės”.

Direktoriaus manymu, šio projekto delsimo priežastis turėtų paaiškinti ligoninės steigėja – Alytaus miesto savivaldybė.

Šis rekonstrukcijos projektas kelią į šviesą skintis pradėjo dar 2015 metais. Daugiau klausykite pokalbyje su Alytaus S.Kudirkos ligoninės direktoriumi A.Vasiliausku.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...