Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„LitPol Link“ monitoringo programa vertins įtaką gyvajai gamtai, LITGRID – elektromagnetinių bangų poveikį

Trejus metus „LitPol Link“ trasoje dirbs gamtos apsaugos specialistai. Patvirtinus  „LitPol Link“ poveikio aplinkai monitoringo programą, ypatingas dėmesys bus skiriamas gyvajai gamtai.  Pastabas dėl monitoringo programos galimą teikti iki liepos pradžios.

Monitoringo programą atliko Klaipėdos universiteto  mokslininkai. Anot vienos iš programos rengėjų Raimondos Ilginės, „monitoringas – tai ilgalaikė tam tikrų objektų stebėsena. Pagal šią programą, ateinančius trejus metus bus stebimos specialios zonos, kur nustatyta esant vertingų gamtinių buveinių ar retų augalų rūšių“.

Vykdant monitoringo programą, ypatingas dėmesys bus skiriamas retoms roplių ir varliagyvių rūšims. Manoma, kad „LitPol Link“ linijos apsaugos zonose gali gyventi 11 varliagyvių ir šešios roplių rūšys. Monitoringo metu bus nustatomos jų radaviečių buveinių būklė, individų skaičius.

elektros pastote laidai litgrid (2)

Į monitoringo programą nėra  įtraukta  elektromagnetinių laukų bei poveikio žmogui ir gamtai stebėsena, tačiau kaip sakė Raimonda Ilginė „Papildomai įmonė LITGRID įsipareigojo ir atliks elektromagnetinio lauko tyrimus tose trasos dalyse, kur elektros perdavimo linija eina netoli gyvenamųjų ir visuomenės paskirties patalpų. Iš viso numatyta 16 tokių stebėjimo vietų“

Statant „LitPol Link“ liniją, nemažai buvo bendrauta su vietos bedruomenėmis. Lazdijų rajono seniūnas Sigitas Arbačiauskas sako, kad didelių nusiskundimų nėra „didžioji gyventojų dalis reaguoja palankiai. Nepatenkintų gyventojų neliko. Gyventojus ir mane asmeniškai labiausiai domina, kaip elektromagnetiniai laukai veiks žmones“.  Sigito Arbačiausko nuomone,  itin svarbu tai, kad „šis elektros tiltas – mūsų nepriklausomybės dalis“.

 Pirmieji monitoringo rezultatai bus skelbiami rudenį.

 

 

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...