Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Atsakymas paprastas – tą patį. Arba – ką nori tą ir valgo. Moterys, kurių gyvenimus paveikė negalia, susiduria su kliūtimis eidamos į restoraną, polikliniką ar norėdamos susilaukti vaikų. Bet jų poreikiai tokie patys kaip ir žmonių be negalios. Šioje laidų ciklo ‚‚Lygios galimybės – misija įmanoma” laidoje FM99 kalbėjosi su Margarita Jankauskaite ir Aurelija Auškalnyte, kurios dirba Lygių galimybių plėtros centre. Ši Vilniuje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija siekia, kad visos moterys būtų saugios ir laisvos būti. Paskutiniu metu ši organizacija skiria nemažai dėmesio būtent moterims su negalia, ypač regionuose.
Pasak pašnekovių, Lietuvoje vis dar gajus neteisingas požiūris į žmones su negalia, kad negalia – vienintelė jų problema bei, kad tokių žmonių teisės yra jų pačių reikalas:
‚‚Turime paneigti mitą, kad žmonių su negalia teisės yra tik jų reikalas, tai labai populiarus mitas, taip pat populiarus galvojimas, kad tai yra specifiška grupė, tačiau žmonės su negalia nėra tik negalia ir su negalia susijusios problemos nėra vienintelės, kurias jie sprendžia savo gyvenime”, – kalbėjo lygių galimybių plėtros centro atstovė. Pašnekovė pridėjo, kad pagrindinis šio centro tikslas yra, kad žmonės su negalia jaustųsi laisvi ir saugūs.
Pašnekovės taip pat pridėjo, kad požiūris į žmones su negalia ir jų teisių užtikrinimas labai priklauso nuo visuomenės:
‚‚Visuomenei tikrai labai trūksta pavyzdžių apie žmones su negalia ir labai gajūs stereotipai, bet negalią ir lyčių stereotipus sukuria visuomenė, todėl iš tikrųjų domėtis moterų su negalia situacija yra visų mūsų reikalas”, – kalbėjo Aurelija.
Daugiau apie Lygių galimybių plėtros centro veiklą bei moterų su negalią situaciją Lietuvoje klausykite FM99 pokalbyje su šio centro darbuotojomis Aurelija ir Margarita.
Laidų ciklo ‚‚Lygios galimybės – misija įmanoma” FM99 klausykite antradieniais 10:30 val., o pakartojimo ketvirtadieniais 14:30 val.
Radijo laidų ciklas parengtas kartu su „Lygių galimybių plėtros centru“. Laidų parengimą remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas EEE finansinio mechanizmo lėšomis.