Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Mamos su vaikais kelionė iš Zaporožės: Mes dar suspėjom, paskui nuėmė traukinius

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Ukrainietė Agnė atvažiavo iš Energodaro, kuris šalia Zaporožės atominės elektrinės. Vardas lietuviškas, nes tėtis lietuvis, čia ir daugiau giminaičių. Važiavo dvi paras perkimštuose traukiniuose. Papasakojo savo kelionę ir, sako, palengvėjo. 

Žiūrėkite Agnės pasakojimą

Atvažiavom iš Zaporožės, kovo 3 dieną sėdom į traukinį, kuris iš Zaporožės nuvežė iki Lvivo. Labai sunki kelionė buvo, traukinys perpildytas, miegojom stovėdami, užėmę ir trečią aukštą, kuris šiaip skirtas ne žmonėms, o lagaminams, dėl to vagone buvo labai karšta ir tvanku, vaikai visi šlapi, ir taip 20 valandų iki Lvivo.

Lvive stojom į eilę į traukinį, kuris veža į Pšemyšlį. Stovėjom penkias valandas eilėje, tada atvažiavo traukinys ir visi žmonės puolė brautis – didžiulė kamšatis, o vaikai maži. Galiausiai mūsų mažiausią vaiką įsodino, jam šešeri, dar mažo ūgio, tad įlipom. Tada labai ilgai stovėjom prie sienos, lenkai ilgai neįleido – įlipom 12.30, o Lenkijoje buvom 1 valandą nakties, nors ten netoli.

Ukrainiečiai patikrino mūsų pasus, tada labai ilgai ieškojo po vagonus kažkokio žmogaus, kuris lyg su rusišku pasu, tad gal tik 11 valandą vakaro traukinys pajudėjo į Pšemyšlį. 

Mano tėvas Lietuvoje, ir dėdė, teta, todėl mes čia, jie mums organizavo – kažkokie žmonės iš pasiūlė padėti, mus paėmė iš Lenkijos ir mes nuo antros nakties štai dabar atvažiavom – apie vidurdienį. 

Vaikai labai pavargo, bet atlaikė. Vyras sako, gerai, kad išvažiavot – mes gyvenam Zaporožėje prie Energodaro, išvažiavom prieš atominės elektrinės apšaudymą. Kai žmonės norėjo išvažiuoti jau po, kovo 4 dieną, nebegalėjo, atšaukė ir traukinius, nors buvo kalbėta, kad jų bus daugiau, bet atšaukė ir tuos, kurie buvo. Mes dar suspėjom.

Mano vyras liko Ukrainoje, ir brolis irgi (ir jo tėtis lietuvis), liko ten, užsirašė į teritorinę gynybą, gina mūsų miestą. 

Kokios nuotaikos dabar tiek kelyje, tiek namuose?

Pergyvenam, kad visi liktų gyvi. Mūsų giminaičiai iš vyro pusės ir uošviai liko, visi Zaporožėje. Dar kiti giminės Melitopolyje, kuris labai smarkiai nukentėjo, su visais palaikom ryšį. Mūsų miestas dar nebuvo smarkiai subombarduotas, bet žmonės labai pergyvena, nes dauguma turi giminių ir draugų Kijeve, Charkive, visi susiskambinam nuolat, net jei anksčiau ir nebendravom, tai dabar su visais draugais, giminėm, klasiokais skambinamės. Kai kurie iki Lvivo nuvažiavo ir ten lieka, nes nenori palikti vyrų. O kai kas bijo be vyro išvažiuoti ir lieka.

Zaporožėje nėra ir normalių slėptuvių, namų rūsiai nepritaikyti slėptis, kai kurie be ventiliacijos, 

Mokyklose, kur slėptuvės, labai daug žmonių, ateina su šunimis, su gyvūnais, labai triukšminga, labai daug dulkių, labai sunku, vaikai jau bijo sirenų, nes nors ir nebombarduoja, bet vaikai žino, kad reikės eiti į slėptuvę o naktį specialiai išjungia visas šviesas, tad bėgam tamsoje.

Dabar jau Lietuvoje, laukia šeima?

Taip, tėtis, dėdė, mūsų laukia, susitvarkom dokumentus ir važiuojam į Vilnių. Net vyras, nors pradžioje pergyveno, kad aš nusprendžiau išvažiuoti, bet šiandien skambinomės, sako, džiaugiuosi, kad išvažiavot, man dėl jūsų ramu. Sako, teisingai padarėt. Mes dar suspėjom prieš Energodarą. 

O dėl Energodaro atominės, ten žmonės jau dirba, ir sako, jis labai gerai apsaugotas, ne taip, kaip Černobylyje. Ten kažkokios super sistemos, bet vistiek pergyvena dėl Energodaro, ir turbūt ne tik mes, visa Europa, nes jis triskart galingesnis nei Černobylis, tad neduok Dieve.

Savo ilgą kelionę pasakojo Agnė, su dukra Ania ir šešerių sūnumi galiausiai pasiekusi Lietuvą.

9-a karo diena, Andrii Bystrov iš Kijevo: Tai atominis terorizmas, Europa būtų negyvenama 200 metų

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...