Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių“

Borowsky šeimos ansamblis „The American Virtuosi“: Frances (violončelė), Elizabeth (fortepijonas) ir Emmanuel (smuikas) ir Tarptautinės muzikos bičiulių asociacijos prezidentas Dr. Charles H. Borowsky (JAV)

Borowsky šeimos ansamblis „The American Virtuosi“ ( „Amerikos virtuozai“)

Profesionali kolektyvo muzikavimo patirtis yra pripažinta aukščiausiu lygiu – nuo daugybės pasirodymų Carnegie Hall iki Pekino olimpinių žaidynių. Ansamblis ir jo nariai kaip solistai koncertavo daugiau nei 80 šalių – Artimuosiuose Rytuose, Kinijoje, Indonezijoje, Kuboje ir Baltijos šalyse kaip Amerikos muzikos ambasadoriai. Jie yra gavę apdovanojimus ir prizus už muzikavimą pagrindiniuose konkursuose, įskaitant tarptautinius P. Čaikovskio, J.S. Bacho ir F. Šopeno konkursus. Pelnė socialinių, vyriausybinių ir meno organizacijų pripažinimus – Paderevskio premiją už indėlį į visuomenės švietimą ir kultūrą, žydų bendruomenių įvairiose šalyse, tame tarpe ir Lietuvos, premijas. Jų atliekama muzika, įrašyta „ICRecords“, „Muza“, „Melodia“ ir „CRS“ studijų, yra populiari visame pasaulyje ir transliuojama radijo ir televizijos laidose.

2016 ir 2018 m. socialinių, kultūrinių ir religijų institucijų kvietimu. „Amerikos virtuozai“ viešėjo Lietuvoje. Propaguodami idėją „Muzika: geriausias tiltas visiems“, koncertavo, vedė meistriškumo kursus, skaitė paskaitas. Apie Alytaus Muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ ir „The American Virtuosi“ koncertą FM99 eteryje pasakoja Daiva Martikonytė, Alytaus jaunimo simfoninio orkestro vadovė.

Daiva Martikonytė

2018 m. Lietuvos žydų bendruomenė pakvietė ansamblį „The American Virtuosi“ („Amerikos virtuozai“) surengti specialius koncertus, skirtus Holokausto aukoms pagerbti. Šie koncertai buvo derinami su Popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje. Ta proga buvo surengta kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus kūrinio „Dovydo žvaigždė“ pasaulinė premjera. Kūrinys skirtas Vilniaus geto likvidavimo 75-mečio proga, koncertas buvo transliuojamas tarptautiniu mastu.

Iš tiesų, muzika yra geriausias tiltas visiems žmonėms. Esu tvirtai įsitikinęs, kad mūsų indėlis į taikius, draugiškus ir abipusiai naudingus žmonių santykius taip pat gali įkvėpti švietimo, ekonomikos ir viešąją politiką“, – sakė Ch.H. Borowsky.

2022 m. rugpjūčio 28 d. (sekmadienis) 18 val. Alytaus kultūros centro didžioji salė (Pramonės g. 1B)

Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių“

18 val. PASKAITA

Dr. Charles H. Borowsky. „Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių“. (anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Moderatorė ir vertėja Monika Ryškutė-Žimailė ):

Dalyvaus ansamblis „The American Virtuosi“ (JAV)

Paskaitos santrauka:

Per visą žmonijos istoriją muzika skatino bendravimą ir santykius tarp tautų visame pasaulyje, nepaisant sienų. Net ir šiais laikais muzika yra galinga priemonė įkvėpti ir puoselėti taiką, toleranciją ir žmogiškąsias vertybes, taip pat kultūrinę ir politinę diplomatiją bei tarptautinius santykius. Remdamasis savo išsamiomis lyginamosiomis studijomis Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje, kūrybiniu dalyvavimu sėkminguose tarptautiniuose projektuose, lektorius šiame pranešime aptars ir analizuos muzikos (menų) panaudojimą tarptautiniuose santykiuose ir žmonių tarpusavio diplomatijoje.

19 val. KONCERTAS

„The American Virtuosi“ ir Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“

solistai:

Frances Borowsky (violončelė),

Elizabeth Borowsky (fortepijonas)

Emmanuel Borowsky (smuikas)

dirigentas Vytautas Kiminius

koncerto vedėjas Liudas Ramanauskas

PROGRAMA

Edvard Grieg (1843-1907) „Arabių šokis“ iš „Peras Giuntas“ Siuta Nr. 2, op 55.

Balys Dvarionas ( 1904-1972)„Prie ežerėlio“. Solo: Emmanuel Borowsky (smuikas)

Max Bruch (1838-1920) Kol Nidrei“. Solo: Frances Borowsky (violončelė)

Frederic Chopin (1810-1849) „Grande Polonaise Brillante“. Solo: Elizabeth Borowsky (fortepijonas)

Leroy Anderson (1908-1975) „The Syncopated Clock“.

Liudvig van Beethoven ( 1770-1827) VII simfonija. II dalis Allegretto.

The American Virtuosi „These Three Remain“. Solo: Frances, Elizabeth ir Emmanuel Borowsky

Renginys nemokamas

Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.
Renginys yra „ALYTUS – LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2022“ programos dalis

Rengėjas: VO „Alytaus styginių kvartetas“.

Partneriai: Alytaus kraštotyros muziejus, Alytaus kultūros centras

Informaciniai rėmėjai: FM99, „Alytaus naujienos“, „Dzūkijos TV“ , „Dzukijainfo.lt“, „Alytaus gidas.lt“, „Renginiaialytuje.lt“, „Alytusplius.lt“, „Dūkijosveidas.lt

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...