Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Savaitgalio promenada

Nauja Martyno Kavaliausko daina – Šaltos Naktys

Martynas Kavaliauskas, simboliškai – visam pasauliui minint meilės dieną, džiugina savo klausytojus ir dovanoja naują premjerą – nostalgiško svaigulio įkvėptą dainą – „Šaltos naktys“. Kūrinys išleidžiamas su paslaptingu ir netikėtu režisieriaus Roko Makarevičiaus kurtu vaizdo klipu, kurio pagrindinė herojė – ikoniškoji – Ramunė Kurienė. „Esu labai laimingas, kad įgyvendinome tokią puikią klipo idėją – norėjosi sukurti kažką unikalaus ir nerūpestingo, kažką sentimentalaus ir svaigaus, tačiau kartu ir lengvo, artimo.”


„Visa mūsų kūrybinė grupė esame 90-ųjų vaikai, tad – tokia fantastiška moteris kaip Ramunė Kurienė, mums puikiai atpažįstama ir netgi, rodos, artima. Nesvarbu kiek metų praėjo nuo to, kuomet ji buvo viena didžiausių televizijos žvaigždžių Lietuvoje, man vis dar atrodo, kad tai buvo vakar. Sunku suvokti, kad nuo tų laikų, kai prilipęs prie ekrano stebėdavau Ramunės vedamas laidas, prabėgo visi 20 metų, o man tebuvo 11 ar 12“,- juokėsi Martynas.


Pasak vaizdo klipo kūrėjų, būtent Ramunės personažo įvedimas, kuriant naująjį Martyno muzikinį klipą, padėjo sukurti neįprastą dainos įvaizdį ir tik išryškino pagrindinę kūrinio idėją: „Norėjosi padovanoti klausytojams kažką nostalgiško, šilto ir nerūpestingo.”

Martynas atskleidė, kad labai apsidžiaugė, jog Ramunės įkalbinėti neteko ilgai, o klipe netgi galima išvysti ir ištraukas iš jųdviejų susirašinėjimo dėl galimybės nusifilmuoti vaizdo klipe:

„Prisipažinsiu, kad nedėjau daug vilčių, jog pavyks Ramunę pakviesti. Iki tol niekuomet nebuvome bendravę ar kur prasilenkę. 
Tačiau įvyko priešingai. Susirašėme žinutėmis ir ji iš karto sutiko. Vėliau, netgi ir muzikiniame klipe atkartojome beveik tas pačias originalias susirašinėjimo žinutes. 
Man pačiam tai buvo didelė dovana ir staigmena, kad ji gana lengvai sutiko nusifilmuoti, nors išvysti ją TV ekranuose šiuo metu nėra taip jau įprasta. Todėl tikime, kad klausytojams, visų pirma, bus įdomu. Neabejoju, kad tikrai ne vienas esame simpatizavę personažui, kurį Ramunė kūrė televizijoje. Tas moteriškumas, sarkastiška nuotaika ir paslaptingumas išties užburia.“,- intrigavo Martynas.Tai – taip pat savotiškai įdomi ir autentiška patirtis buvo tai, kad dainos muzikinį klipą įamžinome „Sinagoga kompotè” erdvėse. Tai buvusi Sinagoga pastatyta 1858 m., esanti Kauno Žaliakalnyje, kuriame esu praleidęs daug laiko paauglystės metais. Šiuo metu erdvės pritaikytos ir prieinamos visiems, kurie čia nori švęsti savo šventes, rengti kūrybines dirbtuves, fotosesijas, susitikimus ar pavyzdžiui, kaip mes – filmuoti vaizdo klipus. Nuostabi vieta su išskirtine aura bei svetingais šeimininkais. Buvo vienas džiaugsmas filmuotis savo gimtajame mieste.

Paklaustas ką jam reiškia naujoji daina, Martynas buvo atviras: „Daina, man atrodo, gal šiek tiek išdykusi, bet kartu kelianti šiltus jausmus. Jaučiu, kad joje užkoduoti tam tikri nostalgiški prisiminimai, apie jausmus, kuriuos visi kažkada ir kažkam esamę jautę. Skambesio prasme, joje galima išgirsti ir tam tikras muzikines 2000-iesiems būdingas stilistines gaires. Manau, tai – šilta daina, nors paradoksalu, pavadininta – „Šaltos naktys”.


„Ji apie, atrodytų, nepasiekiamus troškimus, pagundas, norus, simpatijas. Manau, visos dainos iš tiesų gimsta iš gyvenimo, iš kažko kas tave supa. Šis metų laikotarpis Lietuvoje – ypatingai niūrus ir šaltas. Greičiausiai iš to gimė pagrindinė dainos idėja. Žmogui iš tikrųjų, juk, reikia žmogaus, tikiu – kad tik žmogiškas artumas gali sušildyti taip, kaip niekas kitas.”

„Kuomet kūrėme šią dainą, norėjosi joje užkoduoti tam tikrą, neišsenkantį žmogaus troškimą vis grįžti prie paprastų žemiškų malonumų. Galima sakyti, kad visi esame priklausomi nuo mus supančios geros energijos, norime, kad šalia mūsų būtų mylimi žmonės. Šis ratas sukasi kaip amžinas variklis ir greičiausiai neturi pabaigos – gali būti, kad visi trokštame to paties – visai nesvarbu kokio amžiaus, kur ir kas tokie bebūtume.“

Martynas neslėpė gražių žodžių savo komandai:

„Taip pat labai noriu pasidžiaugti nuoseklia ir polėkio kupina partneryste su savo komanda: režisieriumi Roku Makarevičiumi, operatoriumi Nojumi Drąsučiu bei savo žmona Rusne. Džiaugiuosi, kad sukūrėme dar vieną darbą drauge. Turbūt, niekam ne paslaptis, kad iki tol, kol gimsta nauja daina ir vaizdo klipas, prie jų prisiliečia dešimtys  rankų, akių, ausų ir širdžių. Šis kartas nebuvo išimtis ir čia egzistuoja tikrai ilgas kūrybinės grupės sąrašas. Esu labai dėkingas visiems, kurie yra šalia manęs šiame kūrybiniame kelyje, visais jais labai pasitikiu ir gerbiu.”

Apibendrindamas Martynas lakoniškai pajuokavo:

„Taip jau sutampa, kad dainą išleidžiame Valentino dienos proga. Priedainyje skamba žodžiai, kurie tikrai labai tinka šiandienai. 
Parašykite tam, apie kurį jau seniai galvojate. Gal ir jums nusišypsos Jūsų Ramunė ar Ramūnas.”,- juokėsi Martynas.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...