Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Naujausi mokyklų reitingai – kuri ko geriausiai išmoko?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Žurnalo „Reitingai“ gruodžio mėnesio numeryje buvo paskelbti naujausi mokymo įstaigų reitingai. Paskelbtas ir geriausius rezultatus pasiekiančių gimnazijų sąrašas. FM99 apie naujausius Alytaus regiono mokyklų rezultatus kalbėjosi su „Reitingų“ žurnaliste Jone Kučinskaite. 

Iš viso „Reitingai“ pagal dalyko išmokymą vertino 350 šalies gimnazijų, reitinguotos tos, kuriose bent penki abiturientai laikė pagrindinius valstybinius egzaminus, ar trys – mažiau pasirenkamus, tokius kaip IT, chemija ir pan.

Kalbėdama apie Alytaus regioną žurnalistė pastebėjo, kad lietuvių kalbą bei matematiką puikiai išmoko ir į penkiasdešimtuką patenka Merkinės V.Krėvės gimnazija ir Daugų V.Mirono gimnazija. 

Jonė Kučinskaitė

Į rusų kalbos geriausiai mokančių penkiasdešimtuką patenka Alytaus Jotvingių gimnazija, į informacinių technologijų – šv.Benedikto gimnazija,  chemijos – A.Ramanausko – Vanago ir Putinų gimnazija bei Birštono gimnazija, istorijos – A.Ramanausko – Vanago gimnazija,  Daugų V.Mirono gimnazija, geografijos – Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija, biologijos – Alytaus šv.Benedikto gimnazija ir Merkinės V.Krėvės gimnazija.

Tyrimo rezultatus pristačiusi „Reitingų“ žurnalistė Jonė Kučinskaitė pastebėjo, kad karantinas perskirstė geriausiųjų mokyklų reitingus – į pirmąsias pozicijas pagal kai kuriuos dalykus iškilo iki tol gerose, bet ne aukščiausiose, vietose buvusios gimnazijos. Anot J. Kučinskaitės, viena priežasčių yra tai, kad perėjus prie nuotolinio mokymosi regionų vaikai ėmė daugiau naudotis korepetitorių paslaugomis, tiek privačiai samdomų, tiek per Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, mokytojų dalykininkų asociacijas organizuotas konsultacijas.

„Karantinas, mokyklų uždarymas ir nuotolinis mokymas ženkliai perskirstė geriausiųjų gimnazijų pagal dalykus dešimtuką ir 50-tuką, pirmosiose pozicijose – nebūtinai tik vadinamosios atrankinės mokyklos, t. y. kurios į devintą klasę organizuoja egzaminus, bet pateko ir nemažai regionų mokyklų, kurios paprastai būdavo pirmajame geriausių šimtuke, bet tikrai ne 50-tuke“, – sakė J. Kučinskaitė.

Anot J.Kučinskaitės, rezultatams didelę įtaką daro ne tik mokinių būdas ar nusiteikimas, bet ir mokytojų asmenybės: „Tie mokytojai, kurie, nepriklausomai nuo susirinkusių laidos vaikų (mažiau ar labiau motyvuotų), visus vaikus sugeba išvesti į labai aukštą rezultatą. Ir dirbant mokytojo darbą 10, 20 ar 30 metų niekada neturi nei vieno mokinio, kuris neišlaikytų mokomojo dalyko brandos egzamino. Iš tikrųjų labai daug lemia mokytojo asmenybė – kaip mokytojas sugeba prakalbinti vaiką, pateikti informaciją ir padėti, kai nesiseka.“

Leidinio kolegijų ir universitetų vertinimai rodo, kad Vilniaus universitetas pirmauja daugiau nei trečdalyje, tai yra 36-iose studijų kryptyse, Vilniaus Gedimino technikos universitetas – 13-oje studijų krypčių. Kauno technologijos universitetas pirmauja 9-iose studijų kryptyse, Vytauto Didžiojo universitetas – 8-iose studijų kryptyse, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – 6-iose arba dešimtadalyje visų vertintų studijų kryptyse.

Toliau reitingų lentelėje rikiuojasi Vilniaus dailės akademija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir Lietuvos sporto universitetas, Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Klaipėdos universitetas. 

Tarp kolegijų pirmauja Vilniaus kolegija, antroje vietoje – Kauno kolegija, toliau rikiuojasi Vilniaus technologijų ir dizaino, Kauno technikos kolegijos, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Vilniaus dizaino kolegija. Pasak reitingo sudarytojų, svarbiausias universitetų bakalaurų ir vientisųjų studijų vertinimo parametras vertinant aukštąsias mokyklas buvo tai, kiek darbdavius tenkina į darbo rinką įsiliejančių kiekvieno universiteto konkrečios krypties absolventų parengimo kokybė. Sudarant vertinimus remtasi sociologinių tyrimų bendrovės „Prime consulting“ šių metų rugsėjo 8 dieną – spalio 4 dieną atlikta apklausa, kuriose darbdaviai vertino kolegijų bei universitetų absolventų pasirengimą, duomenimis. „Reitingai“ nurodo, kad darbdavių nuomonė sudarė pusę taškų, iš viso apklausti 2225 darbdaviai iš visų šalies regionų ir sektorių.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...