Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Naujuosius mokslo metus Alytuje pradeda beveik 7000 mokinių ,šv.Benedikto gimnazija tapo oficialia Tarptautinio bakalaureato programų mokykla kandidate

Lietuvos mokyklose pirmadienio rytą suklegės jaunų žmonių balsai.  Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkst. mokinių ir studentų. Pirmasis skambutis nuskambės 29–iems tūkstančiams pirmokų. Mokyklinis skambutis šiandien į mokyklas pakvietė Alytaus miesto mokinius. Naujuosius mokslo metus Dzūkijos sostinėje pradeda beveik 7000 mokinių. Alytaus miesto mokyklų bendruomenes naujųjų mokslo metų pradžios proga pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vadovai.

„Prieš 32 metus būtent šioje vietoje, avėdamas naujus sandalus ir nešinas nauja kuprine, stovėjo 6 metų berniukas ir rankoje laikė už save didesnį kardelio žiedą. Jis stebėjo būsimus klasės draugus ir laukė, kada galės užeiti į šį didelį pastatą. Prie to berniuko priėjo dvyliktokas Tomas, paėmė jį už rankos ir vedėsi į mokyklą. Šalia mokyklos stovėjo tetos ir drąsindamos mojavo jam. Jis tik vėliau sužinojo, kad tos tetos bus jo mokytojos, kurios jį ugdys daugiau kaip dešimtmetį“,– sveikindamas Alytaus Jotvingių gimnazijos bendruomenę naujųjų mokslo metų pradžios proga pirmąsias akimirkas šioje mokykloje prisiminė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Jis gimnazistams linkėjo įdomių pamokų, gerų rezultatų ir daugybės įdomių pirmų kartų. Gimnazijos bendruomenę taip pat pasveikino ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Miesto vadovas pasveikino ir naujuosius mokslo metus pasitinkančią Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos bendruomenę. „Dažnai sakoma, kad vaikai kaip žolė – užauga patys, tačiau aš manau, kad vaikai – tai gėlės, kurias reikia labai prižiūrėti“,– sveikindamas susirinkusius sakė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis. Gimnazistus taip pat sveikino Seimo narys Julius Sabatauskas, kiti garbūs svečiai. FM99 studijoje pokalbis su gimnazijos direktore Loreta Šerniene apie tai,kad Šv.Benedikto gimnazija tapo oficialia Tarptautinio bakalaureato programų mokykla kandidate.

 

Alytaus Šv. Benedikto gimnazija tapo oficialia Tarptautinio bakalaureato programų mokykla kandidate. Ateinančius dvejus metus mokyklai skiriamas kandidatavimo laikotarpis, kurio metu gimnazija privalės įrodyti savo pasiruošimą, profesinį pedagogų pasirengimą, mokymo aplinkos kūrimą bei bendruomenės pasirengimą kokybiškam ir visapusiškam dvikalbiam ugdymui. Tarptautinis bakalaureatas –tai tarptautinė organizacija, siūlanti keturias ugdymo programas: pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo, diplomo ir karjeros ugdymo. Jų tikslas –ugdyti nuolat žinių siekiančius, išprususius, nuovokius ir dėmesingus aplinkai jaunuolius, kurie suvoktų ir gerbtų kultūrų skirtumus bei padėtų kurti geresnį ir taikesnį pasaulį

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė

Tarptautinio bakalaureato pagrindinio ugdymo programa  skirta 11–16 m. moksleiviams. 5 metų programa skirta ugdyti sąmoningą, mokantį mokytis, pilietišką jaunuolį. Programą sudaro 8 mokomųjų dalykų grupės: 1.Gimtoji kalba; 2.Užsienio kalbos; 3.Humanitariniai mokslai (istorija, geografija ir t.t.); 4.Gamtos mokslai; 5.Matematika; 6.Menai; 7.Technologijos; 8.Kūno kultūra. Visuose dalykuose mokiniai skatinami sujungti teorinį-mokslinį pažinimą ir realųjį pasaulį. Mokymo programa orientuota į konceptualų bei tarpdisciplininį mokymąsi, skatina tarpkultūrinį supratimą ir siekia ugdyti atsakingus, pilietiškus moksleivius. Tarptautinio bakalaureato diplomo programa yra dvejų paskutiniųjų vidurinės mokyklos metų (11–12 klasės) ugdymo programa, skirta 16–19 metų mokiniams. Aukšti akademiniai reikalavimai, subalansuotas ugdymo planas, baigiamieji egzaminai padeda mokiniams tinkamai pasiruošti studijoms aukštojoje mokykloje ir tolesniam gyvenimui. Tarptautinio bakalaureato diplomą pripažįsta ir vertina geriausi pasaulio universitetai. Programą sudaro 6 dalykų grupės: 1. Gimtoji kalba; 2. Užsienio kalbos; 3. Socialiniai mokslai; 4. Gamtos mokslai; 5. Matematikos ir kompiuterių mokslai; 6. Pasirenkamieji dalykai.
Taip pat  gimnazijos erdvėje, kurioje anksčiau buvo mokinių drabužių spintelės, dabar įrengta  nauja individualaus mokymosi erdvė.  Pasak Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos direktorės Loretos Šernienės, ši vieta skirta visiems gimnazijos mokiniams, bet tik individualiai mokytis. Užsukę čia mokiniai galės prisėsti prie kompiuterio, naudotis internetu, reikiamos informacijos ieškoti Tarptautinio bakalaureato vadovėliuose, kuriuos jau įsigijo gimnazija, žinynuose ar enciklopedijose. Anot gimnazijos direktorės, individualaus mokymosi erdvė labai pradžiugino į gimnaziją po vasaros atostogų sugrįžusius mokinius.


Visai šalia individualaus mokymosi erdvės įkurta dar viena  –  Tylos mokymosi erdvė. Ji, pasak direktorės,  taip pat skirta mokymuisi. Čia, anot L. Šernienės, sėdmaišyje ar patogiose kėdėse įsitaisę mokiniai galės skaityti knygas. Ateityje čia turėtų atsirasti ir keletas planšetinių kompiuterių, kurie mokiniams pagelbės ruošiant individualias užduotis.


Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos bendruomenė turi ir pasitarimams skirtą erdvę, kurią pavadino  komandinio darbo kambariu. Čia, organizuojant įvairius renginius ar vykdant projektus, pasitarti susiburia gimnazijos mokiniai ar mokytojai.
Spalvingos, pačių gimnazistų piešiniais puoštos ir mokinių ypač mėgiamos yra  poilsio erdvės. Čia jie dažniausiai susiburia pertraukų metu. Tai, kad čia mokiniams labai patinka, liudija per praėjusius mokslo metus visiškai susidėvėję keturiolika sėdmaišių, kuriuos, anot direktorės,  teks pakeisti naujais.


Naujos mokiniams skirtos erdvės – tai tik viena, tačiau ne vienintelė naujovė, pradžiuginusi čia besimokančius mokinius.  Alytaus Šv. Benedikto gimnazija dalyvavo atrankoje inovacijoms išbandyti ir kartu tobulinti bendrojo ugdymo mokytojų dalykines ir bendrąsias kompetencijas. Lapkričio mėnesį į gimnaziją atkeliaus mokymuisi skirti 4 robotai, mobilioji interaktyvi lenta ir  15  naujų planšetinių kompiuterių, nes gimnazija buvo atrinkta matematikos ir informacinių technologijų ugdymo proceso inovacijoms išbandyti. Tai, neabejotinai, prisidės prie svarbaus Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos siekio – mokymo kokybės gerinimo.

100-ąjį mokyklos rugsėjį pasitikusios ir pavadinimą pakeitusios Alytaus Dzūkijos mokyklos (anksčiau buvo Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla) mokytojus, mokinius ir jų tėvelius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė: „Šiai mokyklai linkiu stiprėti ir klestėti, mokytojams – apsišarvuoti kantrybe ir tolerancija ir sutikti kuo daugiau žingeidžių mokinių, tėveliams – visada suprasti ir palaikyti savo vaikus, o mokiniams – kiekvienoje pamokoje atrasti kažką įdomaus. „Artėjančia gražia mokyklos sukaktimi pasidžiaugė Alytaus Dzūkijos mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė. Pasak jos, šis jubiliejus suvienija buvusius ir esamus mokytojus, mokinius ir darbuotojus. Pasak direktorės, mokykla 100-ąjį jubiliejų pasitiks atsinaujinusi – suremontuota dalis mokyklos patalpų, netrukus bus sumontuoti nauji baldai, o mokyklos teritorija – aptverta tvora.Šventinio šurmulio šiandien netrūko ir Alytaus muzikos mokykloje. Naujuosius mokslo metus pradedančios mokyklos bendruomenę pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis, Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas. Muzikines dovanas šventės proga susirinkusiems dovanojo Alytaus muzikos mokyklos mokiniai.

Naujos Šv.Benedikto gimnazijos mokytojos

Šiemet Lietuvoje veiks 1009 valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, 2018 m. veikė 1023. Jose dirbs 27,3 tūkst. mokytojų, 2018 m. jų buvo 27,9 tūkst. Bendras mokinių skaičius bus panašus kaip pernai, numatomas tik pusės procento mažėjimas. Šiemet į mokyklas ateis 322,1 tūkst. moksleivių, 2018 m. mokėsi 323,6 tūkst. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst. Veiks 60 profesinio mokymo įstaigų. Numatoma, kad šiemet jose amato mokysis 33,3 tūkst. mokinių, pernai – 34 tūkst. Šį rudenį 41 Lietuvos aukštoje mokykloje turėtų studijuoti 105 tūkst. studentų, 2018 m. jų buvo 111 tūkst.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas