Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Nemokamai pasiskiepyti nuo tymų galite savo gydymo įstaigoje

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad nuo sunkios infekcinės ligos – tymų nemokamai jau gali pasiskiepyti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Dėl skiepų reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Š iais metais nuo balandžio 25 d. iki gegužės 30 d. Lietuvoje užregistruoti 27 susirgimų tymais atvejai. Kol kas sergantys tymais registruojami tik Vilniaus mieste, tačiau, žinant, kad tymų virusas yra ypatingai lakus ir kontaktavusių asmenų (nesirgusių, neskiepytų ar nepilnai skiepytų) su sergančiuoju imlumas yra iki 95 proc., todėl manoma, kad tymų protrūkiai gali kilti ir kitose šalies teritorijose.

Kadangi tymais susirgo 24 suaugę asmenys iš 27 registruotų nuo 20 iki 68 m. amžiaus, kurie buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze arba nesirgę ir visai neskiepyti, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, vykdančios imunoprofilaktiką, iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vakcinų sandėlio gali neatlyginamai paimti kombinuotos tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcinos ir skiepyti nepilnai ar visai neskiepytus, nesirgusius suaugusius asmenis.

Š ią kombinuotą vakciną galima naudoti ir poekspozicinei profilaktikai, jeigu po kontakto su sergančiuoju praėjo ne daugiau nei trys paros (jeigu įmanoma nustatyti kontakto datą).

Lietuvoje 15-16,5 mėnesių kūdikiai ir 6-7 metų vaikai skiepijami nuo tymų pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, tačiau per pastaruosius trejus metus, dėl įvairių priežasčių, nemaža dalis vaikų liko neskiepyti nuo tymų. Todėl dar kartą primename, kad medikai, tėvai ar globėjai atkreiptų dėmesį į nepaskiepytų ar nepilnai skiepytų vaikų skiepijimų būklę ir suskubtų juos vakcinuoti nuo tymų.

Itin svarbu pasiskiepyti keliautojams, nes šiuo metu dideli tymų protrūkiai registruojami Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse. ULAC duomenimis, Gruzijoje tymais serga apie 3800 asmenų. Užregistruotos ir dvi mirtys. Vienas iš mirusiųjų – 11 mėnesių kūdikis.

Jungtinėje Karalystėje užregistruota apie 1500 tymų atvejų. Vienas asmuo nuo tymų mirė.
————–
kalbėk ausra@fm99.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...