Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Nežinai – nespausk, pataria ekspertas

Neverta tikėtis, kad internetas yra saugus, tai patvirtina ir ekspertai, sakydami, kad internete nėra ir negali būti absoliutaus saugumo. Taip pat tikėtina, kad pavojų internete ateityje tik daugės. Apie kibernetinį saugumą bei internete tūnančius pavojus pokalbis su kibernetinio saugumo ekspertu Arūnu Girdziušu.

Saugotis reikia pačiam

Pernai buvo užfiksuoti 254 pranešimai apie asmens duomenų saugumo pažeidimus, naujausi duomenys rodo, kad iš jų, 15% buvo kibernetiniai incidentai. A.Girdziušas aptarė apsisaugojimo nuo tokių pažeidimų įrankius:

„Kalbant apie įrankius, tai vėlgi tai yra žmogiškasis faktorius. Patys žmonės turi matyti kokie duomenys ateina, su kokiais duomenimis jie dirba, kas tuos duomenis pateikinėja. Vienas iš tų variantų yra, kai žmogus atsiunčia kažkokią nuorodą, tai įsitikinti, kad ta nuoroda yra tikrai iš to žmogaus ir, kad jisai tą informaciją pateikinėja aiškaus turinio, o ne kažkokios neaiškios tematikos. Geriausia paskambinti, paklausti. Antras variantas yra neskubėti, pasižiūrėti, kas yra rašoma, ypač jei kalbama apie SMS’o siuntimus, tai išvis geriausia į tas nuorodas nereaguoti, nes ten galimai labai lengvai užsikrėsti [virusu] ir užkrėsti tą patį socialinį tinklą.”

Arūnas Girdziušas

Ekspertas taip pat pabrėžė anti-virusinių programų svarbą ir naudingumą, siekiant apsisaugoti nuo asmens duomenų vagystės.

Pavyzdžiai

Kaip tokių kibernetinių atakų pavyzdį ekspertas prisiminė atvejį, kuomet FM99 klausytoja kreipėsi į ekspertą, nes į jos įmonės socialinio tinklo puslapį buvo įsibrauta:

„Vieną naktį jie prarado savo [socialinio tinklo profilio] administravimą vien dėl to, kad netyčia buvo nuspausta nuoroda, aišku, tas socialinis tinklas viską užblokavo, bet iki šios dienos negalime prieiti ir ta įmonė iki šiol negali su tais duomenimis dirbti. Mes jau kelintą mėnesį bandome kalbėtis su socialiniu tinklu, kad jis atstatytų visus tuos duomenis, kad leistų susigrąžinti administravimo prieigą, kad galėtume dirbti toliau, jie galų gale atsiunčia atsakymą, kad leisime, kai įvykdysite vienus veiksmus, kitą kartą sako, kad kitus veiksmus ir taip žaidžia futbolą. Pamatę, kad su tuo socialinių tinklu turime didžiulių problemų, kreipėmės į valstybinę įstaigą ir dabar jau tikimės, kad su jos pagalba išspręsime šiuos klausimus ir viską sutvarkysime.”

Oficiali įstaiga, į kurią galima kreiptis tokiu atveju yra policija, tačiau Alytuje šios įmonės atvejis buvo pirmas, kai verslo atstovas kreipėsi į policiją dėl nulaužtos socialinio tinklo paskyros.

Daugiau klausykite pokalbyje su kibernetinio saugumo ekspertu Arūnu Girdziušu.

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...