Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Nuo penktadienio – pakeitimai Alytaus autobusų maršrutų grafikuose

 

Jau daugiau nei mėnuo Alytuje kursuojant naujiems autobusams, miesto savivaldybė  apibendrino, kaip suplanuoti maršrutai atitinka gyventojų poreikius.

Išnagrinėjus apie 200 keleivių ir įmonių pageidavimų (dėl maršrutų trajektorijų, grafikų, papildomų stotelių įrengimo ir kt.), nuo vasario 1 d. keičiami grafikai. Plačiau apie tai paprašėme papasakoti „Alytaus infrastruktūros“ Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovės Dianos Klimenkienės.

„Alytaus infrastruktūra“ Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė Diana Klimenkienė

Svarbiausi pokyčiai:

  • pagal daugumos keleivių, ir įmonių darbo pamainų laiką, pakoreguoti grafikai rytinėse (6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00 val.) ir popietinėse pamainose (14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 17.00, 23.00 val.);
  • pakeistos kelių maršrutų (5-ojo ir 2-ojo) dalinės, 1-ojo ir 3-ojo maršrutų rytinių ir vakarinių reisų trajektorijos;
  • 5–10 min. paankstintas maršrutų rytinių grafikų laikas;
  • suvienodinti maršrutai, kurių šeštadienio, poilsio ir švenčių dienų grafikai buvo skirtingi t. y. suvienodintas visų poilsio ir šventinių dienų grafikas;
  • siekiant užtikrinti susisiekimą su pramonės rajone slenkamuoju grafiku dirbančiomis įmonėmis, nuo 6.00 val. 4-ojo ir 6-ojo maršrutų savaitgalių grafiko laikas paankstintas (pridėti papildomi rytiniai reisai);
  • 5-asis maršrutas kursavo tik šeštadieniais, tačiau nuo vasario 1 d. kursuos ne tik šeštadieniais, bet ir visomis poilsio, švenčių dienomis;
  • įrengtos naujos autobusų stotelės.
Pagal daugumos keleivių, ir įmonių darbo pamainų laiką, pakoreguoti grafikai rytinėse ir popietinėse pamainose („Kautra“ nuotr.)

Apie 870 reisų sukoordinuoti tarpusavyje specialia maršrutų sudarymo programa „Pikas“. Tačiau, atsižvelgiant į viešojo transporto tinklą, miesto įmonių ir įstaigų išsidėstymą ir į tai, kad iš skirtingų miesto pusių tuo pačiu metu keleiviai turi pasiekti darbus, mokyklas arba iš jų grįžti, pagrindinėse (kontrolinėse) Poliklinikos, „Sodros“ stotelėse gali pasitaikyti atvejų, kai vienu metu į stotelę suvažiuos po kelis autobusus. Jie atvyksta iš skirtingų miesto vietovių ir vėliau išsiskirsto savo trajektorijomis.

Turite klausimų ar pastabų? Kreipkitės telefonu 8 685 61670 arba el. p. transportas@alytus.lt

Alytaus transporto maršrutų vizualią schemą galima parsisiųsti iš čia: http://www.alytus.lt/mikroautobusu-eismo-grafikai, o stoteles ir laikus rasti :

✅ https://www.stops.lt/alytus/
arba
https://www.stops.lt/alytus/mobile.html.

Primename, kad vienkartinio važiavimo bilietai, terminuoti vieno kalendorinio mėnesio bilietai įsigyjami iš vairuotojo ir Alytaus autobusų stotyje.

Apie maršrutų aptarnavimo pažeidimus prašome pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55 128 arba el. p. viesojitvarka@alytus.lt.

Pašnekovę kalbino Liudas Ramanauskas

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...