Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Operos žvaigždė mecosopranas Justina Gringytė nori padėti jauniesiems talentams Alytuje

Sėkmingą tarptautinę karjerą darantys lietuvių operos dainininkai mecosopranas Justina Gringytė ir baritonas Kostas Smoriginas birželio 1d. 18 valandą pasirodys vieninteliame koncerte Alytaus kultūros ir komunikacijos centre.

Koncertą organizuoja Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas ir visos surinktos lėšos bus skirtos Alytaus muzikos mokykloje besimokantiems ugdyti.Koncerte dalyvaus ir jaunieji atlikėjai.Renginio globėjas Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Gringyte
Justina Gringytė © Foto: Lukasz Rajchert

Alytiškiai ir miesto svečiai turės retą progą pasiklausyti savo kraštietės, dainuojančios Londono karališkajame, Velso, Škotijos, Anglų nacionaliniame, Maskvos Didžiajame, Madrido karališkajame teatruose, svarbiuose festivaliuose, britų karališkosios šeimos nariams, bendradarbiaujančios su dirigentais Antonio Pappano, Gustavo Dudameliu, dalyvavusia legendinio Placido Domingo jubiliejiniame koncerte.

Kostas Smoriginas – vienas garsiausių ir talentingiausių Lietuvos operos solistų itin vertinamas melomanų ir klasikinės muzikos profesionalų – jo balsas skamba garsiausių Europos teatrų pastatymuose, o darbų grafikas jau dabar užpildytas iki 2019-ųjų.

Charizmatiškiesiems solistams akomponuos Kauno miesto simfoninis orkestras (vadovas Algimantas Treikauskas), diriguos smuikininkas ir dirigentas Mikhail Simonyan.Orkestras – neatsiejama Kauno miesto ir Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalis – jis groja Tarptautiniame jaunųjų muzikų, kompozitorių M.K.Čiurlionio ir E.Griego, Pažaislio, „Iš arti“ muzikos festivaliuose, su kolektyvu mielai bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai.Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje ir kt.), rengia koncertinius projektus, temines programas.

Mikhail Simonyan vadinamas “smuikininku-stebuklu” ir palyginamas su “Davidu Oistrachu talento žydėjimo laikotarpiu”. Kai Michailui Simonianui buvo 19 metų, jis jau buvo pelnęs artisto su pasauliniu vardu šlovę, jį pripažino ir plačioji publika, ir žymūs muzikantai. Gavęs Yehudi Menuhino “palaiminimą” jau pačioje savo karjeros pradžioje, jis jau tuo metu bendradarbiavo su tokiais iškiliais dirigentais, kaip Valerijus Gergijevas, Claudio Abbado, Michailas Pletniovas, Kristijanas Jarvis, Leonardas Slatkinas; koncertavo prestižinėse salese, įskaitant Carnegie Hall, Linkolno Centre, Kontsentgebau, grojo su geriausiais orkestrais, kurių tarpe – Pitsburgo simfoninis orkestras (JAV), Mariinsky teatro orkestras, Rusijos nacionalinis orkestras. 2013 metais Michail Simonyan pradėjo dirigento karjerą.Išgirsite populiariausius kompozitorių Georges Bizet, Gaetano Donizetti, Piotro Čaikovskio, Charles Camille Saint-Saëns kūrinius.

Koncertą ves muzikologas Vytautas Gerulaitis.

Tikimės, kad žiūrovai ne tik puikiai praleis laiką, klausydamiesi nemarios klasikinės muzikos, bet ir nuoširdžiai prisidės prie kilnios idėjos.

Bilietai parduodami AKKC kasoje, Pramonės g. 1B, tel. (8 315) 77019, 8 659 86979, Alytaus miesto teatro kasoje, Rotušės a. 2, tel. (8 315) 51709.

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...