Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

P.Auštrevičius: Tai energetinis terorizmas, kurį rusijos valstybė Ukrainoje taiko sistemingai

Arti 40% visų energetikos pajėgumų gaminančių šilumą ar elektrą Ukrainoje yra arba sugriauta arba dalinai neveikia, t.y. beveik pusė šalies energetinių pajėgumų sunaikinta.

„Tai energetinis terorizmas, kurį rusijos valstybė Ukrainoje taiko sistemingai,“ – teigia Europos Parlamento „Renew“ frakcijos narys Petras Auštrevičius, rusija naudoja necivilizuotus karo metodus.

Išlaisvintuose miestuose randamos kankinimų kameros, renkami įrodymai, kad jose kankinti ne tik kariškiai, bet ir civiliai. 

„Tai rodo, kad rusija veikia labai sistemingai ir užsispyrusi tęsia tai, ką pradėjo,“ – kalba P.Auštrevičius.

EP Renew frakcijos narys Petras Auštrevičius

Lietuva ir Baltijos šalys davė pradžią, laikas visai ES vieningai paskelbti tą patį: rusija yra teroristinė valstybė, sako jis.

„Lietuva ir Baltijos šalys davė pradžią, laikas visai ES vieningai paskelbti tą patį: rusija yra teroristinė valstybė. Tikiuosi, jau kitą savaitę Strasbūre bus priimta tai įtvirtinanti Europos Parlamento (EP) rezoliucija. Vakar Briuselyje vyko nelengvos derybos tarp EP frakcijų delegatų dėl galutinio rezoliucijos teksto – toms deryboms man teko vadovauti, koordinuojant pozicijas dėl bendrų daugumai priimtinų nuostatų.“, – sako P.Auštrevičius.

Anot P.Auštrevičiaus, tokia rezoliucija svarbi dėl sąvokų paaiškinimo ir precedento nustatymo: „Rezoliucijoje rusija bus konkrečiai įvardijama kaip terorizmą remianti valstybė, naudojanti teroristinius veikimo būdus. Abu šie dalykai svarbūs, nes taip sukuriamas istorinis precedentas ES, kuris padės užlopyti teisines spragas, užpildys sąvokų trūkumą.“

Apie situaciją Ukrainoje ir nuotaikas Europoje bei ruošiamą 9-ąjį sankcijų paketą klausykite FM99 pokalbį su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi.

Laida parengta bendradarbiaujant su EP frakcija Renew Europe/Atnaujinkime Europą

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...