Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Pirmąjį spalio sekmadienį (Spalio 2 d.) prie Alytaus Dailės mokyklos, vyks Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas. Tradiciškai šventę gyvūnams ir juos mylintiems šeimininkams organizuoja trys organizacijos: Alytaus sportinių šunų klubas „Cerberis“, Dzūkijos gyvūnų globėjų asociacija ir „Keturkojo viltis“. FM99 eteryje pasakoja Juozas Adomaitis. Nors tai gyvūnų globos šventė, tačiau čia ne ką mažau dėmesio sulaukia ir vaikai. „Juk labiausiai šeimą riša vaikai ir augintiniai. Gyvūnai patiems mažiausiems šeimos nariams dažniausiai tampa artimiausiais draugais, todėl stengiamės, kad šiame renginyje būtų gera ir įdomu visiems“

Juozas Adomaitis

Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės. Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai.

Šventė vyks jau penktus metus iš eilės. Programoje tradicinės rungtys gyvūnams: „Pagundų“ takas, kliūčių ruožas, konkursas „Mano augintinio sugebėjimai“, ėdriausio šuns konkursas. Bus galima stebėti dresuotų šunų pasirodymus.

Nemokamai konsultuos veterinarijos gydytoja. Bus teikiamos gyvūnų ženklinimo, prevencinių priemonių nuo erkių ir blusų paslaugos.

Šventė vyks Spalio 2 dieną nuo 12 valandos Alytaus Dailės mokyklos kiemelyje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama visuomenės informavimo tikslais.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...