Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Peticija: Neleiskime privatizuoti unikalioje vietoje esančios meno mokyklos!

Alytaus dailes mokyklaApžvelgdamas metus, Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas prasitarė ir apie Alytaus Dailės mokyklos galimą likimą– jos iškėlimą į kitas patalpas. Ne pirmą kartą šią mintį bandoma įgyvendinti. Tačiau iki šiol visuomenei pavyko išsaugoti šią 35-metį atšventusią mokyklą, kuri praktiškai vienintelė Alytuje gali didžiuotis savo mokiniais, reikšme tarptautinėje arenoje ir nuolat į ją grįžtančiais jaunaisiais pedagogais. Šiandien išplatinta peticija, prie kurios galite prisidėti ir jūs!

———

Alytaus miesto tarybai

Alytaus miesto merui Jurgiui Krasnickui

Lietuvos Respublikos Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijoms

Laikraščiui “Alytaus naujienos”

Radijo stočiai FM99

Mes, Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojai ir rinkėjai, esame pasipiktinę  dėl ketinimų privatizuoti Alytaus dailės mokyklos pastatą adresu S.Dariaus ir S.Girėno g. 25 arba keisti jos paskirtį, o šią mokymo įstaigą perkelti į vieną iš uždaromų vidurinių mokyklų kažkuriame miesto mikrorajone.

Alytaus dailės mokykla, gyvuojanti jau 35-erius metus, 1986-aisiais persikėlė į naują pastatą, kurį specialiai dailės mokyklos specifikai suprojektavo garsi architektė Gražina Janulytė – Bernotienė. Mokykla įsikūrusi kūrybiškai asmenybei unikalioje gamtos, kultūros ir istorijos sankirtoje (miesto sodas ir senamiestis, paminklas “Laisvės angelui” ir buvusi Alytaus sąjūdžio būstinė, muzikos ir dailiųjų amatų mokyklos). Subūrusi patyrusių dėstytojų – menininkų kolektyvą, dailės mokykla suformavo pozityvią ir gilią šimtų jaunųjų alytiškių pasaulėjautą, išugdė daug brandžių asmeybių ir padėjo pamatus garsiems ir žinomiems Lietuvoje ir užsienyje menininkams ir pedagogams.

Prieštaraujame, kad Alytaus dailės mokyklos pastatas būtų privatizuotas ir/ar mokykla būtų iškelta į kitą vietą, o jauni kūrybingi alytiškiai neturi tapti Alytaus politikų įkaitais kovoje dėl pastatų miesto centre.

Vardas, pavardė                                      Profesija arba darbovietė                                              Parašas                                   

Surinktus ant pridėto kreipimosi parašus (ar savo pamąstymus šia tema) galite atnešti ar atsiųsti Jums patogiu būdu iki 2014.01.20: paprastu paštu (S.Dariaus ir S.Girėno 4, 62137, Alytus)  su prierašu „dėl Alytaus dailės mokyklos“ arba elektroniniu paštu info@ana.lt

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...