Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Petras Auštrevičius: “Metai buvo įdomūs ir, atrodo, dariau tą, ko reikėjo”

“Noriu palinkėti ramių Kalėdų, šeimyninių, sveikų, sąmoningų, likime ten, kur esame, nesudarykime papildomų problemų ir taip jų turime pakankamai,” – kalėdinius linkėjimus FM99 klausytojams perduoda Petras Auštrevičius.

Praėję metai buvo ypatingi – nuo pandemijos iki Brexito, įvykiai Baltarusijoje, Astrave. Kokie buvo praėję metai, apie tai FM99 kalbina Europos Parlamento frakcijos Renew Europe/ Atnaujinkime Europą narį Petrą Auštrevičių.

Klausykite pokalbį.

“Savo turiniu, greitumu ir įvykių gausa išskirtiniai metai, ir nebūtinai tie visi įvykiai į gera – tiek sunkumų, papildomų apribojimų, mirčių, dar žmonija pastarąjį penkiasdešimtmetį nepatyrus ir ko gero įeinam į tokią spiralę, kur tie įvykiai gali kartotis, kaip žinia, pandemija dar nenugalėta,” – sako europarlamentaras.

“Noriu palinkėti ramių Kalėdų, šeimyninių, sveikų, sąmoningų, likime ten, kur esame, nesudarykime papildomų problemų ir taip jų turime pakankamai”

Tačiau bendromis jėgomis problemomis sprendžiamos pparasčiau. Vakcinavimas nuo COVID-19 prasideda jau kitais metais, nors pradžioje vakcinų kiekiai bus nedideli, tačiau pradžia visoje Europoje kartu. 

“Manau tai labai simboliška, kartu pakliuvom į bėdą ir kartu bandom išeit, kad nebūtų kalbų, kad yra viena kategorija žmonių, kita kategorija žmonių. Visiems kartu bus išdalinta proporcingai papildomos atsargos iš ES bendrų pirkimų. Ir kainoje mes laimėjome ir kokybėje,” – kalba P.Auštrevičius. “Kaip sakoma – draugą pažinsi nelaimėje”.

Šie metai buvo išbandymas ir dėl Astravo atominės jėgainės paleidimo. Elektrinė buvo “užkurta” jau vasarį, tačiau nuo mėnesio, kada ji paleista, elektrinė dirbusi gerą savaitę, sako europarlamentaras.

Anot p.Auštrevičiaus, jau ir Baltarusijos bei pasaulio bendruomenė inicijuoja dar vieną parašų rinkimą dėl Astravo atominės stabdymo. Tad sutarimas su kitomis šalimis ir benruomenėmis čia įmanomas.

Metai sudėtingi ir Baltarusijos žmonėms, kur jau keturi mėnesiai tęsiasi protestai ir nusikaltimai prieš taikius žmones, šalies bendruomenę.

Europarlamentaras P. Auštrevičius

“32 tūkstančiai sulaikytų žmonių, kurie mušami, žūsta,” – kalba europarlamentaras. Anot jo, ekonominė krizė Baltarusijoje artėjai ir jau kitais metais pokyčių galima tikėtis, nes Rusijos bandymai skolinti Baltarusijai nepadės – šalies ekonomika neefektyvi ir milijardas dolerių nieko nepakeis.

ES biudžetas dar viena šio mėnesio naujiena – patvirtintos priemonės ekonomikos gaivinimui septyneriems metams. 

“Keletas gerų žinių šitoj srity, ES sugebėjo mobilizuotis per palyginus trumpa laiką, nors ir būta ginčų, bet didžiulės lėšos – beveik du trilijonai – metama ekonomikai gaivinti. Svarbiausia, mes dar einame ir ekonomikos žalinimo linkme”, – pasakoja europarlamentaras. Tai reiškia, kad ekonomika turi būti ne tik gaivinama, bet ir transformuojama, o artimiausiais metais, anor P.Auštrevičiaus, dėl tų pinigų pamatysime daugybę technologinių naujovių, kol kas esančių laboratorijose.

Sugrįžtant į Lietuvą – naujoji Vyriasybė dirba jau vienuolika dienų.

“Sveikinu naują Vyriausybės programą, ten daug yra naujų dalykų, nereikia bijoti naujovių, taip pat kaip ir jaunimo atėjimo į valdžią, gerai, nauja energija, ambicija, jai reikia leisti įgyvendintis. Žinoma, reikia tartis, ir ypatingai apsvarstyti, įtraukti vietos gyventojus į svarbių sprendimų priėmimą, tikiuosi, šis pažadas nebus pamirštas,” – viliasi P.Auštrevičius.

Tačiau viskas priklausys nuo daugelio dalykų,. EP narys linki, kad Vyriausybė dirbtų daug aktyviau Europos Sąjungoje, telktų koalicijas, reikštų mūsų pozicijas, o ne tik nusivylimą, kai Lietuva neparemiama. 

“Tikiuosi, kad jau 2021-ais metais pamatysime tų naujovių, kurių seniai reikėjo,” – priduria Lietuvos atstovas EP.

Lietuviams dideles problemas kelia ir situacija Jungtinėje Karalystėje, ne tik Brexit, bet ir metų pabaigoje naujasis virusas ir uždaryti keliai namo. 

Kaip sako P.Auštrevičius, britų politikai žadėjo labai daug, tad dabar turi parodyti, kaip jų pažadai įgyvendinami.

“Dėl daugybės lietuvių – taip gerai nebus, tačiau gyventi bus įmanoma, susitarimai leis gauti leidimus gyventi”

“Dėl daugybės lietuvių – taip gerai nebus, tačiau gyventi bus įmanoma, susitarimai leis gauti leidimus gyventi,” – viliasi politikas.

Pats europarlamentaras apie savo metus sako, kad jie nebuvo paprasti – keturis mėnesius dirbo nuotoliniu būdu, iššūkių netrūko: “Metai buvo įdomūs ir atrodo dariau tą, ko reikėjo”.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos Parlamento frakcija Renew Europe / Atnaujinkime Europą

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...