Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Pirmas puslapis“ – šventiniu laikotarpiu 7 dienas tarp bankų nebus vykdomi mokėjimo pavedimai

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

LIETUVOS ŽINIOS: Šventiniu laikotarpiu šių metų pabaigoje net 7 dienas tarp bankų nebus vykdomi mokėjimo pavedimai. Be to, šventinės dienos ir savaitgaliai „sukris“ taip, kad tarpušventis truks vos tris dienas – per šį laiką įmonės turės sutvarkyti visus metų pabaigoje likusius finansinius įsipareigojimus ir atsiskaityti su darbuotojais. Šie nuogąstauja, kad ilgos bankų „atostogos“ paliks juos švęsti žiemos šventes tuščiomis bankų sąskaitomis, – rašo „Lietuvos žinios“. Tarpbankiniai mokėjimai nebus vykdomi nuo gruodžio 22 dienos 16 val. iki gruodžio 27 dienos, taip pat nuo 29 dienos 16 val. iki sausio 2 dienos. Gyventojai, kurie jau yra susidūrę su vėluojančiais atlyginimais dėl bankų kaltės, nuogąstauja, kad situacija nepasikartotų, nes tai aptemdytų Kalėdas ar Naujuosius metus.

Šventiniu laikotarpiu 7 dienas tarp bankų nebus vykdomi mokėjimo pavedimai (asociatyvi nuotr.)

„Verslo žinios“: būsimas trijų gamyklų ir logistikos centro kompleksas, kurio vertė 210 mln. eurų, Klaipėdos rajone vienai didžiausių Baltijos šalyse medienos bei baldų gamybos grupei Vakarų medienos grupė (VMG) padės greičiau produktus tiekti Švedijos baldų koncernui „Ikea“.

„Tai mums leis optimizuoti logistikos grandinę, nes visų VMG fabrikų produkcija bus skirstoma iš vieno centro, tai leis efektyviau užpildyti krovininius automobilius ar konteinerius. Kroviniai bus komplektuojami iš skirtingų fabrikų gaminių, todėl iškart galės keliauti į „Ikea“ parduotuves visame pasaulyje aplenkdami tarpinius „Ikea“ sandėlius“, – teigė VMG valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas. Anot jo, „Ikea“ tinklas taip pat skatina Lietuvos baldų pramonės žaidėjus dirbti kartu ir produkciją tiekti bendrai.

Šiaulių universiteto bibliotekoje pristatyta Juozo Pabrėžos knyga „Žemaičių kalba ir rašyba“

Šiaulių universiteto bibliotekoje pristatyta Juozo Pabrėžos knyga „Žemaičių kalba ir rašyba“. Jos autorius – Šiaulių universiteto docentas, daktaras, žemaičių kultūros tyrinėtojas, žemaičių kalbos ir rašybos normintojas, su studentų ekspedicijomis išvaikščiojęs atkampiausius Žemaitijos kampelius, paskelbęs keliasdešimt mokslinių straipsnių žurnaluose „Kalbotyra“ ir „Baltistica“, knygų „Žemaičių rašybos patarimai“, „Žemaičių rašyba“, vadovėlio studentams „Lietuvių kalba“ dialektologijos skyriaus autorius, Šiaulių žemaičių kultūros draugijos „Saulaukis“ narys.

„Toji knyga – svarbiausias žemaičių kultūros įvykis, nes dabar mokėsime ne tik žemaitiškai kalbėti, bet skaityti ir rašyti. Į knygą sudėta daugybė autoriaus žinių, patirties ir meilės. O tikro žemaičio ir darbui, ir humorui nėra ribų, nes viską daro pasiaukodamas dėl savo Žemaitijos, dėl jos stiprios kalbos, brangesnės už duoną kasdieninę“, – knygos pristatyme gražiai žemaitiškai šnekėjo etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Knyga yra mokslinis leidinys, bet reikalingas ir įdomus kiekvienam, kas domisi žemaičių kalba. Teresė Hokienė – „Dr. J. Pabrėžos viso gyvenimo brangiausias darbas“.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....