Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Popiežius Pranciškus paragino padėti tūkstančiams migrantų.

 

Popiežius Pranciškus antradienį paragino Europos lyderius labiau stengtis padėti tūkstančiams migrantų, kurie rizikuodami gyvybe bando pasiekti šį žemyną, ir sakė, kad jie turi neleisti Viduržemio jūrai tapti „didžiulėmis kapinėmis“. Pirmą kartą kreipdamasis į Europos Parlamentą Strasbūre, Pranciškus taip pat sakė, kad Europa turėtų kurti darbo vietas ir neleisti jos institucijų biurokratijai dusinti idealų, kurie kažkada darė ją gyvybingą.

Pope Francis Wednesday General Audience - Nov 19 2014  Argentiniečių popiežius migrantų ir darbuotojų gynimą pavertė vienu svarbiausių savo popiežiavimo punktų. Jis kritikavo pasaulinę ekonominę sistemą, kad ji nesidalija turtu, o pirmosios savo popiežiškos kelionės tikslu pasirinko mažytę Pietų Italijos salą Lampedūzą, kurią bandydami pasiekti žuvo daug migrantų.

Popiezius Pranciskus fm99Antradienį jis ragino sukurti tokią Europą, kuri „suktųsi ne apie ekonomiką, o apie žmogaus asmens šventumą“.28 valstybes vienijančioje Europos Sąjungoje (ES) nedarbas yra maždaug 10,1 proc., o 18 valstybių euro zonoje – maždaug 11,5 procento. Ispanijoje ir Graikijoje šie skaičiai yra daugiau kaip dvigubai didesni, o jaunimo nedarbas kai kur viršija 40 procentų. Pranciškus apie Europos imigracijos krizę kalba kelios dienos po to, kai 600 migrantų buvo išgelbėti Viduržemio jūroje tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos. Pranciškus europarlamentarams sakė, kad Europai reikia naujo impulso ir energijos, nes ji dažnai atrodanti „šiek tiek pasenusi ir išvargusi”, panaši į nebevaisingą senelę.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...