Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Pozityvus dienoraštis“ – apie žmones, kurie savo darbais skleidžia šviesą

Pozityvių ir reikšmingų dalykų visuomenėje nutinka kasdien, tereikia stabtelėti ir apsidairyti. Pozityvus pavyzdys ir geroji žinia tegul nelieka nepastebėti.

Beata Nicholson: „Kuo daugiau gerų minčių, tuo geriau sekasi gyvenime, esu patikrinusi tai savo kailiu, mėgstu remtis senomis patarlėmis, ir jos visada sako tiesą: šaukštas deguto ir medaus statinę pagadina, tai yra tikra tiesa, todėl atsilaikyti prieš neigiamas žinutes ir informaciją yra tikrai sunku, todėl kuo daugiau pozityvių teigiamų istorijų, tuo visiems mums bus geriau gyventi kvėpuoti ir kurti. Gėrio yra visur aplinkui ir mes kiekvienas turime jo ieškoti sau ir kitiems…“

Tačiau ar tikrai šių dienų herojai yra tie, apie kuriuos rašo laikraščiai ir internetas? Žiniasklaidoje vyraujančios blogos naujienos turi neigiamos įtakos žmogaus psichikai, pasaulio matymui, galiausiai, ir visos visuomenės gyvenimo kokybei. Nors informacijos pertekliaus laikais negatyvumo neišvengsime, visgi kiekvienas asmeniškai sąmoningai galime kontroliuoti, kiek ir kokios informacijos vartojame. Būtent dėl to piliečiai raginami pastebėti viešojoje erdvėje pasirodžiusias pozityvias žinias ir dalytis jomis su aplinkiniais.

Ad

Projekto „Pozityvus dienoraštis“ tikslas – atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į visuomenėje vykstančius gerus pokyčius ir mūsų visų pasiekimus, kurie bendrame naujienų sraute neretai lieka nepastebėti. Norime keisti žmonių mąstymą ir padėti jiems galvoti pozityviai, įkvėpti sektinu pavyzdžiu, mažinti neigiamų naujienų skaičių.

Organizatorių tikslas – 1000 nufilmuotų teigiamą žinią skleidžiančių istorijų, kurios įkvėptų žmones matyti gėrį. Tikime, kad pastangos dalytis gražiais ir gerais dalykais tikrai prisidės tiek prie trokštamos vidinės ramybės, tiek atneš džiaugsmo ir į kito žmogaus širdį. Yra daug dalykų, ką galime padaryti, bet pirmiausia turime pradėti nuo savęs ir kalbėti apie tai, kas gera. Mes tikime, kad visuomenė sąmoningėja ir daugėja tų, kuriems rūpi. Tad kviečiame rinktis šį kelią ir mažais žingsneliais keisti savo kasdienybę pamatant joje vis daugiau gerų dalykų: ir net nepastebėsime, kaip atsisukę atgal pamatysime – viskas pasikeitė, nors, rodos, nieko neįvyko.

Indrė Makaraitytė : „Aš neprisidedu prie choro niurzgančių, kad žurnalistai tik ir ieško priekabių, dirbti neleidžia, papilkėjusiais veidais knisasi po popierius ir skleidžia, suprask, vien negatyvą. Tas visus erzinantis negatyvas – kompleksinis dalykas. Neperženk ribų, negyvenk kitų sąskaita ir nelaikyk kitų kvailiais. Ir aplinkinių gyvenimas pasidarys šviesesnis. Kaip, beje, ir tavo paties.“

„Pozityvus dienoraštis“ – tai virtualūs mūsų pasiekimų namai, pasakojantys apie žmones, kurie savo darbais skleidžia šviesą. Atsidavimas kitam, tikėjimas, kad net vienas gali pakeisti pasaulį – tai yra esminės vertybės, įkvepiančios reikšmingiems laimėjimams.

Taigi dar kartą sakome – sustokime ir apsidairykime. Mūsų gyvenimas pilnas tyliųjų herojų, kurie kuria vedami širdies balso. Tapk gerųjų naujienų ambasadoriumi ir leisk žinoti, kad šie žmonės yra arti ir tarp mūsų. Pastebėkite ir pasidalykite jų istorijomis bei mažomis pergalėmis el. paštu dienorastis@pozityvu.lt.

Organizatoriams jau pavyko nufilmuoti 400 istorijų.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...