Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Premjera Alytuje Vytauto V. Landsbergio filmo „HOMO VILUTIS“

Naujasis Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „HOMO VILUTIS“ – tai grafiko, mąstytojo ir rašytojo Mikalojaus Povilo Vilučio kino portretas, pasakojantis apie asketiškai gyvenantį autoironišką, aštraus proto žmogų, žaismingai tyrinėjantį savos psichikos ir kūrybiškumo paribius. Šmaikštus ir charizmatiškas menininkas nebijo kalbėti apie mirtį, tačiau jos visai nelaukia, nes dar turi nebaigtų darbų ir daugybę laukiančių povandeninių medžioklių. Tai filmas apie kiekviename mūsų glūdintį genialų paprastumą, tobulumo ir amžinybės ilgesį, iki kurių nėra taip lengva prasibrauti. FM99 kalbėjo režisierius Vytautas V. Landsbergis.

Dokumentinė filosofinė komedija. Taip vos prieš porą savaičių pasirodžiusį naująjį režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Homo Vilutis“ jau spėjo apibūdinti kino mylėtojai. Apie vieną ryškiausių šalies grafikų – Mikalojų Povilą Vilutį – pasakojančią juostą gegužės 15 dieną galės išvysti ir Alytaus gyventojai, pirmadienio vakarą „Homo Vilutis“ laukia žiūrovų „Dainavos“ kino teatre, susitikti su jais atvyksta ir režisierius.

„Tai filmas-kino portretas, pasakojantis apie asketiškai gyvenantį, autoironišką, aštraus proto žmogų, žaismingai tyrinėjantį savo psichikos ir kūrybiškumo paribius. Mikalojus Vilutis – kietas riešutėlis, nėra lengva jį lukštenti. Tačiau jo pasaulėžiūra – absoliučiai unikali, bent dalelę jos stengiausi perteikti juostoje“, – sako režisierius V. V. Landsbergis.

Kad M. Vilutis nestokoja subtilaus humoro jausmo – sunkiai pasiginčytų bet kuris geriau jį pažįstantis. Ir nors pats dailininkas save vadina „profesionaliu melancholiku, kurio mūza – depresija“, sarkastiški jo pamąstymai, gilios gyvenimiškos įžvalgos, noras semti gyvenimą pilnais samčiais bei gebėjimas į kasdienius dalykus žvelgti su šypsena daro jį dar ypatingesniu.

„Vilutis mane visuomet domino kaip žmogus, turintis savo genuose to pirmykščio žmogaus, neandertaliečio medžiotojo instinktų. Iš to ir antropologinis pavadinimas atsirado – „Homo Vilutis“ primena apie tam tikrą, iš gamtos išsivysčiusią žmonijos rūšį, kuri dar neatitrūkus arba grįžtanti atgal, tarsi į motinos įsčias, kur ramu, amžina“, – sako V. V. Landsbergis.

Pasak režisieriaus, „Homo Vilutis“ būtina pamatyti ne tik meno mylėtojams, juosta patiks visiems, kuriems artimos savianalizės temos. Jame save atpažins kone kiekvienas – filmas itin daugiasluoksnis, daugiabriaunis. Naują, Lietuvos kino centro finansuojamą, LRT remiamą V. V. Landsbergio filmą Alytuje rodys „Dainavos“ kino teatras, gegužės 15-ąją, 18:00 val. Čia atvyksta ir kūrybinė komanda, po seanso laukia diskusija su režisieriumi.

Režisierius Vytautas V. Landsbergis\ dokumentinis\ Lietuva\ 2023 m.\ lietuvių k. \angl. subt.\ 0.55\platintojas – VšĮ „A Propos“ studija.

Režisierė Aušra Lukošiūnienė labai taikliai apibūdino šio filmo stilistiką – anot jos, „tai naujas žanras – filosofinė komedija“.

Alytaus kino teatre DAINAVA premjera vyks gegužės 15 d. 18 val.

Bilietus galite įsigyti ČIA.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...