Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Prie mokyklų esančiose pėsčiųjų perėjose tapo saugiau

Kiekvieną darbo dieną nuo 7.30 iki 8.05 val. prie Alytaus miesto mokyklų esančiose perėjose budėtojai jau kontroliuoja vairuotojų ir pėsčiųjų judėjimą. Taip norima didinti eismo saugumą miesto gatvėse.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus, tikimasi, kad budėjimas prie pėsčiųjų perėjų ugdys tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų dėmesingumą. „Tai bus dar vienas saugumo garantas. Tikimės, kad ši priemonė padės užtikrinti tiek mokinių, tiek kitų gyventojų saugumą miesto gatvėse. Galbūt laikui bėgant greičio mažinimas ir dėmesingumas taps instinktyviu eismo dalyvių elgesiu“, – sakė V. Grigaravičius.

saugus kelias i mokykla2
Kiekvieną darbo dieną nuo 7.30 iki 8.05 val. prie Alytaus miesto mokyklų esančiose perėjose budėtojai kontroliuos vairuotojų ir pėsčiųjų judėjimą (nuotr. AMS).

Šiai  veiklai atlikti pasitelkti asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą. Budėtojai apsirengę specialiomis liemenėmis ir naudoja STOP ženklą. Šių žmonių pagrindinė užduotis stebėti pėsčiuosius ir vairuotojus, prireikus sukontroliuoti eismą. Alytaus miesto savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė teigia, kad budėtojams sekasi neblogai. Iš visuomenės sulaukta ir teigiamų ir neigiamų atsiliepimų. O mokyklų direktoriai džiaugiasi šia akcija ir vaikų saugumu. „Nusiskundimų iš tėvų ar mokyklos bendruomenės nesulaukta. Šiuo metu abi pusė yra patenkintos, tiek mokyklos, tiek tie žmonės, kurie budi. Problemų ar skundų dar nesulaukiau ir tikiuosi, kad ši akcija taps prevencinė. Vairuotojai gal išmoks sustoti prie perėjų ir praleisti vaikus“, – sakė S. Dumbliauskienė.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...