Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – gyvenimas praeina, o teatras lieka. Alytaus miesto teatrui 25-eri

Šiemet Alytaus miesto teatras švenčia kūrybinės veiklos 25-metį. Koks teatro vaidmuo mieste, ką teatras reiškia alytiškiams?

Laisvo laiko praleidimas

Sielai atgaiva. Gyvenimo prasmė. Jautiesi kaip šventėj.

Teatras yra malonus laisvalaikis. Gali praturtėti per vieną vakarą.

Kalbant apie Alytaus miesto teatrą, šis teatras man davė gerą trampliną į kitus meno klodus ir aš jam esu dėkingas.

Gyvenimas praeina, o teatras lieka visą laiką.

Tokiomis mintimis dalijosi alytiškiai.

Alytaus miesto teatro aktoriai visai neseniai vienoje miesto perėjų pristatė naująjį teatro sezoną.
Alytaus miesto teatro aktoriai vasaros pabaigoje vienoje miesto perėjų pristatė naująjį teatro sezoną.

Teatras priėjo brandos ribą“, – sako Alytaus miesto teatro režisierius Petras Lisauskas. Jis kartu su teatro direktore Inesa Pilvelyte papasakojo, kas žiūrovų laukia šį savaitgalį. Savo gimtadienio proga teatras dovanoja penkias premjeras.

 

Pasiruošimas jubiliejiniams Alytaus miesto teatro renginiams. Aktorius Eugenijus Rakauskas
Pasiruošimas jubiliejiniams Alytaus miesto teatro renginiams. Aktorius Eugenijus Rakauskas

Alytaus miesto teatro 25-ečiui paminėti skirti šventiniai renginiai „J²: jubiliejinė jaunystė“:

Spalio 24 dieną, šeštadienį, 17 val.  fotografijų parodos „25 + 1 teatro istorija“ atidarymas. Didžiojoje galerijoje iki pat gruodžio mėnesio visiems lankytojams bus atvira jaunųjų fotomenininkų paroda, kuri praskleidžia teatro užkulisius.

Spalio 24 dieną, šeštadienį, 17 val. 30 min. mažojoje salėje Monospektaklio „žuvėdPRA”premjera pagal J. Tertelį „PRA”. Režisierė Andra Virbičianskienė.

Spalio 25 dieną, sekmadienį, 17 val. Alytaus miesto teatro didžiojoje galerijoje filmas „AMT: asmenybės, metai, tikėjimas“. Filmas pasakoja apie teatrą, jo gyvavimo akimirkas, darbuotojus.

Spalio 25 dieną, sekmadienį, 18 val. 30 min. Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje Alytaus miesto teatro premjera „Hero ir Zero“. Režisierius Petras Lisauskas.

Kalbinome vieną iš Alytaus miesto teatro aktorių Eglę Juškaitę. Teatre ji dirba jau 15 metų, trupės nariai jai tapę draugais. Pasak Eglės, kiekvienas vaidmuo duoda kažką naujo. Nuo bobutės iki coliukės – tiek visokiausių vaidmenų teko vaidinti Eglei. Aktorė teigia, kad tai suteikė jai galimybę save išbandyti.

 

Aktorė Eglė Juškaitė
Aktorė Eglė Juškaitė

Kalbėdama apie filmą „AMT: asmenybės, metai, tikėjimas“, Eglė pasakojo, kad jame netruks nuoširdumo, atvirų pokalbių ir prisiminimų. „Žiūrovai pripratę matyti aktorius scenoje ir kalbančius ne savo tekstais. Šiame filme bus mažos aktorių išpažintys“ – sako Eglė. Filme aktoriai dalinsis prisiminimais, kokia buvo teatro pradžia buvo, kalbės ir apie tai, kaip jaučiasi scenoje, ką jiems suteikia teatras.

Tuo tarpu Alytaus miesto teatro „naujokas“ Povilas Šarmavičius pasakoja, kad Alytuje atsidūrė neplanuotai: „Kelias į Alytų buvo atsitiktinis, bet labai lauktas“. Povilas Alytuje atrado daug erdvės sau ir kūrybai. Pasiklausykite jo minčių.

Scenoje susitikę aktoriai ieško naujų kūrybinių idėjų, emocijų, dalijasi patirtimi, kuria personažus. Alytaus miesto teatras yra atviras, laisvas, ieškantis – taip tvirtina patys aktoriai. Šį savaitgalį teatras kviečia alytiškius ir miesto svečius su juo susipažinti iš arčiau. Nepraleiskite progos ir apsilankykite jubiliejiniuose renginiuose, bus tikrai įdomu!

Aktorius bei teatro mėgėjus kalbino Vida Ramanauskaitė ir Dovilė Balčiūnaitė.

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...