Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Knygos autorius V.Dunderis: „Vytautas Kolesnikovas – Kovo 11-osios signataras, daugiausiai nusipelnęs mūsų miestui“

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signatarą iš Alytaus Vytautą Kolesnikovą.

„Kovo 11-osios signataras, kuris daugiausia nusipelnęs mūsų miestui, kuris visą savo gyvenimą ir savo veiklą skiria Alytaus miestui, kurio mes negalime pamiršti.“ – sako knygos autorius.

Iniciatyva knygai kilo iš Lietuvos Nepriklausomybės Signatarų klubo, kurio prezidentė ir pasiūlė Vilmantui Dunderiui parašyti knygą apie Vytautą. 

„Vytautas Kolesnikovas buvo santūrus, kuklus, bet darbštus ir energingas, kūrybingas žmogus.“ –  alytiškį signatarą apibūdina V.Dunderis.

Anot autoriaus, pomėgį dailei Vytautas turėjo nuo vaikystės, tačiau lemtingas susitikimas jį dar sustiprino.

„Jaunystės laikais vienos išvykų į gamtą metu, kada jis sėdėjo ir tapė Alytaus apylinkėse, netikėtai susitiko ne ką kita, kaip Antaną Žmuidzinavičių, kuris ir paskatino užsiimti daile ir tęsti mokslus.“ – pasakoja V.Dunderis.

Knygos pristatymo renginyje Alytuje prisiminimais dalijosi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Algimantas Norvilas, Virgilijus Kačinskas, bendražygiai Linas Jakštonis, Vytautas Stanionis, knygos autorius Vilmantas Dunderis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė. Pristatymo metu veikė ir Lietuvos Seimo kanceliarijos parengta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras V. Kolesnikovas“.

Knyga apie V.Kolesnikovą laisvai prieinama bibliotekose, ją galite pasiimti ir Alytaus kraštotyros muziejuje.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...